ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کارتون هفته: دستاوردهای بزرگ اسد

فرآیند عادی‌سازی رابطه با دیکتاتور سوریه را باید در پس‌زمینه این آمارها داوری کنیم: بیش از نیم میلیون کشته و ۱۲ میلیون آواره. کارتون احمد فلاح، کارتونیست عراقی، به همین مسأله اشاره می‌کند.

در آخرین روزهای اردیبهشت، سی و دومین نشست اتحادیه عرب با حضور بشار اسد، دیکتاتور سوریه به پایان رسید. دولت‌های عربی رسماً سوریه را به بازگشت به اتحادیه عرب فراخواندند و اسد هم استقبال کرد. مشخص نیست فرآیند عادی‌سازی رابطه با دیکتاتور سوریه که سال‌ها در جنگ این کشور با اتکا به حمایت نظامی جمهوری اسلامی و روسیه، مردم خود را کشت و شکنجه و آواره کرد، از سوی بخش‌های دیگر جامعه جهانی پیگیری شود یا نه. همزمان با برگزاری اتحادیه عرب، در مناطق معدودی از سوریه که هنوز دست مخالفان است، معترضان فریاد زدند: «مردم سقوط رژیم را می‌خواهند» و گفتند که «سوریه نمی‌تواند توسط اسد جنایتکار نمایندگی شود».

انقلاب سوریه ۲۰۱۱ آغاز شد و به جنگی داخلی و سپس به جنگی بین‌المللی بدل شد. از جمعیت ۲۱ میلیونی این کشور، ۱۲ میلیون تن آواره شدند و بین ۵۰۳ هزار تا ۶۱۳ هزار تن در آن کشته شدند. حدود یک هزار و ۴۰۰ غیرنظامی با سلاح‌های شیمیایی مورد استفاده ارتش اسد جان‌شان را از دست دادند. اقتصاد سوریه ویران شد و ۹۰ درصد جمعیت دچار فقر شدند.

کارتون این هفته با نام «دستاوردهای بزرگ اسد»، اثر احمد فلاح، کارتونیست عراقی ساکن نروژ، به همین مسأله می‌پردازد.

«دستاوردهای بزرگ اسد»، اثر احمد فلاح، کارتونیست عراقی ساکن نروژ ــ منبع: کارتون موومنت
«دستاوردهای بزرگ اسد»، اثر احمد فلاح، کارتونیست عراقی ساکن نروژ ــ منبع: کارتون موومنت

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.