ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

عملیات ویژه نظامی: از اوکراین تا فلسطین

کارتون این هفته اثر امانوئل دل روسو، کارتونیست ایتالیایی، به "عملیات ویژه" نظامی اسرائیل در جنین فلسطین می‌پردازد و آن را با نمونه‌های دیگر همچون جنگ روسیه علیه اوکراین مقایسه می‌کند.

نیروهای اسرائیلی بالاخره از اردوگاه آوارگان فلسطینی جنین در کرانه باختری عقب‌نشینی کردند. در حمله‌های روزهای گذشته آنها ۱۲ فلسطینی و یک سرباز اسرائیلی کشته شدند. در میان ۱۲ کشته‌شده فلسطینی تنها انتساب ۵ تن از آن‌ها به گروه‌های شبه‌نظامی تأیید شده است و ۷ نفر دیگر از شهروندان غیرنظامی بودند.

کارتون این هفته اثر امانوئل دل روسو، کارتونیست ایتالیایی، به "عملیات ویژه" نظامی اسرائیل در جنین فلسطین می‌پردازد و آن را با جنگ روسیه علیه اوکراین مقایسه می‌کند؛ جنگی که دیکتاتور روسیه آن را "عملیات ویژه نظامی" خواند.

تصویرهای ناقص دیگری در بالا و پایین نشانه‌ی تکراری بودن وحشت جنگ به بهانه‌های مختلف از سوی دولت‌های متجاوز است.

عملیات ویژه نظامی اثر امانوئل دل روسو، کارتونیست ایتالیایی ــ عکس: Cartoonmovement
عملیات ویژه نظامی اثر امانوئل دل روسو، کارتونیست ایتالیایی ــ عکس: Cartoonmovement

در جنگ اوکراین تا کنون بیش از ۹ هزار غیرنظامی اوکراینی کشته و دست‌کم ۱۵ هزار و ۷۸۰ تن مجروح شده اند . شمار مجموع کشته‌شدگان نظامی دو طرف به چندصدهزار تن می‌رسد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.