ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آنیشا اسداللهی برای سپری‌کردن حبس پنج‌ساله به زندان رفت

این معلم و فعال حامی حقوق کارگران را به اتهام‌های «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به زندان محکوم کردند. کیوان مهتدی، همسر او نیز به اتهام مشابهی در زندان به سر می‌برد.

آنیشا اسداللهی، معلم و مترجم رسمی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه، برای سپری کردن حکم حبس صادرشده برای او به زندان اوین رفت.

علی اسداللهی، شاعر و برادر آنیشا که خود در جریان انقلاب ژینا به زندان افتاده بود، در توئیتی این خبر را اعلام کرد.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

دادگاه تجدید نظر کمتر از یک ماه پیش حکم صادرشده برای آنیشا اسداللهی به اتهام‌های «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» را که پنج سال و هشت ماه حبس تعزیری بود، عیناً تأیید کرد و برای اجرا به شعبه یک اجرای احکام زندان اوین ارسال کرد.

آنیشا اسداللهی پس از صدور بدوی حکم در حساب اینستاگرامی‌اش نوشته بود که قاضی ایمان افشاری، رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، استوری او علیه اعدام محسن شکاری و مجیدرضا رهنورد را مصداق اتهام «تبلیغ علیه نظام» دانسته است.

این فعال حامی حقوق کارگران به همراه همسرش کیوان مهتدی، ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در جریان بازداشت گسترده فعالان صنفی معلمان و کارگران بازداشت شدند. در ادامه، پرونده آنها به بازداشت دو فعال سندیکایی فرانسوی که جهت بازدید توریستی به ایران آمده بودند، منتسب شد.

آنیشا اسداللهی در زمان بازداشت بیش از سه ماه در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین که در اختیار وزارت اطلاعات است، سپری کرد. او در نهایت ۲۹ مرداد ماه سال گذشته با قرار وثیقه دو میلیارد تومانی به‌صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

کیوان مهتدی، همسر او همچنان در زندان به سر می‌برد. او از زمان بازداشت آزاد نشده است. مهتدی پیش‌تر در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به اتهام‌های «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به شش سال حبس تعزیری به محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر عینا تایید و از سوی قاضی شعبه تاکید شد که مشمول «عفو» یا «تخفیف در مجازات» نخواهد شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.