ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کیوان مهتدی را به خاطر شعرخوانی از زندان به انفرادی تنبیهی فرستادند

پس از انتشار فایل صوتی این مترجم و نویسنده زندانی در حمایت از جعفر ابراهیمی و کامیار فکور، مقام‌های زندان اوین او را به انفرادی فرستادند.

کیوان مهتدی، نویسنده، مترجم و فعال حامی طبقه کارگر که هم‌اکنون دوره حبس خود را می‌گذراند، پنجشنبه ۱۶ شهریور پیامی صوتی از زندان اوین منتشر کرد و با حمایت از جعفر ابراهیمی و کامیار فکور، شعری از پل الوار خواند.

حالا گزارش‌ها حاکی از آن است که مقام‌های زندان یکشنبه ۱۹ شهریور به خاطر این کار او را به انفرادی تنبیهی منتقل کرده‌اند.

پیام صوتی مهتدی از زندان اوین را در زیر بشنوید:

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

جعفر ابراهیمی معلم و فعال اجتماعی زندانی است. انتظار می‌رفت فروردین ۱۴۰۳، پس از گذراندن یک‌سوم دوره حبس خود از زندان آزاد شود اما برای او پرونده‌سازی جدیدی کرده‌اند.

کامیار فکور، فعال اجتماعی و هنرمند حامی طبقه کارگر نیز سال گذشته بازداشت و به هشت سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

مقام‌های زندان این دو فعال اجتماعی را یکشنبه ۱۲ شهریور بدون اطلاع قبلی به زندان قزلحصار منتقل کردند. این دو در میان گروهی از زندانیان هستند که بدون اطلاع قبلی به قزل حصار منتقل شدند. این زندانیان در اعتراض به وضعیت خود از پذیرفتن غذای زندان خودداری کرده‌اند و خواهان بازگشت به زندان اوین شده‌اند.

سعید ماسوری، جعفر ابراهیمی، کامیار فکور، لقمان امین‌‌پور، افشین بایمانی، سپهر امام‌‌جمعه، زرتشت احمدی‌راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین)، حمزه سواری، احمدرضا حائری، رضا سلمان‌زاده و مسعودرضا ابراهیمی‌نژاد در روزهای اخیر بدون اطلاع قبلی و با دست‌بند و پابند از زندان اوین به زندان قزل‌حصار منتقل شدند.

شرحی که برخی از این زندانیان یا خانواده‌ آنان منتشر کرده‌اند، از وضعیت وخیم آنان در زندان قزل‌حصار و نیز از شرایط هولناک این زندان خبر می‌دهد. این زندانیان بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در زندان قزل‌حصار محبوس‌اند، نامشان به عنوان زندانی این زندان ثبت نشده است، از تلفن و ملاقات محروم شده‌اند و در زندان به هیچ امکاناتی دسترسی ندارند. 

کاربران شبکه‌های اجتماعی یکشنبه شب ۱۹ شهریور از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران طوفانی توئیتری در حمایت از آنها به راه انداختند.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

کیوان مهتدی، نویسنده و مترجم و معلم و عضو کانون نویسندگان به مجموعاً شش سال حبس محکوم شده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.