ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

منع تماس تلفنی و ملاقات با خانواده ۱۳ زندانی سیاسی تبعیدی به قزل‌حصار

یک منبع نزدیک به خانواده زندانیان سیاسی تبعیدی به قزل‌حصار می‌گوید رئيس زندان علاوه بر قطع تماس تلفنی این زندانیان، آنها را ممنوع‌الملاقات کرده است.

مأموران زندان قزل‌حصار، لقمان امین‌‌پور، سعید ماسوری، افشین بایمانی، سپهر امام‌جمعه، زرتشت احمدی راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین)، حمزه سواری، کامیار فکور، احمدرضا حائری، رضا سلمان‌زاده، جعفر ابراهیمی و مسعودرضا ابراهیمی‌نژاد را از تماس تلفنی و ملاقات با خانواده منع کرده‌اند. این زندانیان اخیراً به زندان قزل‌حصار تبعید و به بند نگهداری زندانیان جرائم مرتبط با مواد مخدر فرستاده شده‌اند.

بر مبنای گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران این ممنوعیت از چهارشنبه ۲۹ شهریور اعمال شده است. هرانا به نقل از مبنع نزدیک به خانواده یکی از این زندانیان نوشت:

امروز دوشنبه سوم مهرماه، خانواده این زندانیان برای ملاقات با آنها به زندان مراجعه کردند. اما آنها با برخورد توهین‌آمیز مأموران زندان مواجه شدند. سپس به خانواده‌ها گفته شده که به دستور اشکان کمالی، رئیس زندان قزل‌حصار، این زندانیان سیاسی ممنوع تماس و ملاقات هستند. امری که منجر به افزایش نگرانی خانواده و نزدیکان این زندانیان شده است.

کمالی پیشتر برقراری تماس تلفنی زندانیان با خانواده را ممنوع کرده بود و با توجه به گزارش‌ هرانا ممنوعیت ملاقات نیز به فشارها بر این زندانیان سیاسی افزوده شده است.

مأموران دستگاه قضایی جمهوری اسلامی پیش از این جعفر ابراهیمی، سعید ماسوری، کامیار فکور، لقمان امین‌پور، افشین به ایمانی، سپهر امام‌جمعه، زرتشت احمدی‌ راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین)، حمزه سواری، احمدرضا حائری، رضا سلمان‌زاده و مسعودرضا ابراهیمی‌نژاد را بدون اطلاع و برای تنبیه از زندان اوین به زندان قزل‌حصار فرستادند. مأموران زندان چهارشنبه ۲۹ شهریور این ۱۳ زندانی تبعیدی را که از ۲۵ شهریور سه روز در حمایت از قیام ژینا دست به اعتصاب غذا زده بودند، از بند امن واحد ۳ زندان قزل‌حصار کرج به سالن دارالقرآن واحد ۴ که محل نگهداری زندانیان جرائم مرتبط با مواد مخدر است منتقل کردند.

این انتقال به دستور اشکان کمالی، رئیس زندان و بدون اطلاع قبلی و با فریب صورت گرفت. بدین شکل که هنگام انتقال به آنها گفته بودند برای حل مشکلات‌شان آنها را از بند امن بیرون می‌برند و اجازه ندادند وسایل شخصی‌شان را با خود ببرند.

انتقال این ۱۳ زندانی به واحد ۴ بر خلاف اصل تفکیک جرائم است. ممنوعیت تماس و ملاقات با خانواده‌ها نیز غیرقانونی‌ست.

در میان این زندانیان جان جعفر ابراهیمی، معلم زندانی هم به دلیل وضعیت بد سلامت و رسیدگی نکردن زندان و جلوگیری زندانبان‌ها از اعزام او به بیمارستان، در خطر است.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.