ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دو کتاب‌فروشی دیگر به علت عدم رعایت «حجاب اجباری» پلمب شدند

مدیران این دو کتابفروشی توضیح بیشتری درباره پلمب این مغازه‌ها ندادند و تنها اعلام کردند تا «اطلاع ثانوی پلمب هستند».

موج پلمب واحدهای صنفی مختلف به دلیل آنچه از جانب حکومت «عدم رعایت حجاب» از سوی زنان عنوان می‌شود، همچان ادامه دارد. در تازه‌ترین مورد، روز شنبه هشتم مهرماه دو کتابفروشی در تهران به نام «کتاب دی» و «کتاب خانه» پلمب شدند.

کتاب‌فروشی دی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است که این کتاب‌فروشی «تا اطلاع ثانوی» تعطیل است. مدیران این کتاب‌فروشی در پاسخ به پرسش‌های کاربران درباره دلیل این تعطیلی» نوشتند: «متاسفانه پلمب شدیم.»

کتاب‌فروشی «کتاب خانه» نیز از پلمب مغازه خبر داد و در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «تا اطلاع بعدی پلمب هستیم.»

مدیران این کتاب‌فروشی‌ها از ارائه توضیح بیشتر خودداری کردند، اما گزارش‌ها حاکی ‌ست که پلمب هر دو کتاب‌فروشی در ادامه موج پلمب کتابفروشی‌ها و کافه‌کتاب‌ها در تهران و دیگر شهرهای ایران به خاطر سر باز زدن زنان از «حجاب اجباری» است.

در ماه‌های گذشته و بعد از اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، فشار بر امکان و اصناف مختلف برای رعایت حجاب اجباری از سوی مراجعین افزایش پیدا کرد. تعدادی از کتاب‌فروشی‌ها و کافه‌کتاب‌ها در تهران و دیگر شهرهای ایران توسط اداره اماکن فرماندهی انتظامی به اتهام «عدم رعایت حجاب توسط زنان مراجعه کننده» پلمب شدند.

در یکی از این موارد، ماموران اداره اماکن فرماندهی انتظامی شمیرانات روز یک‌شنبه ۲۹ مرداد ماه، کتاب‌فروشی «فرهنگان فرشته»، در منطقه الهیه تهران را «به دلیل عدم رعایت حجاب اسلامی» مشتری‌ها پلمب کردند.

کتاب‌فروشی «دیدآور» در خیابان انقلاب تهران، «کتاب‌فروشی روباه قرمز» در مجتمع آ.اس‌.پ تهران، کتاب‌فروشی اردیبهشت متعلق به سروش صحت در رشت، شهر کتاب اردیبهشت اصفهان و شهر کتاب بابلسر از جمله کتاب‌فروشی‌‌هایی هستند که در فاصله فروردین ماه سال‌جاری تاکنون به اتهام عدم رعایت حجاب مشتری‌ها پلمب شده‌اند.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • alefmimmim

    همانطور که حکومت اسلامی خبر از پلمپ فله‌ای اماکن مختلف به دلیل به بهانه بدحجابی و در اصل به خاطر قدرتنمایی قدرت از کف رفته‌اش داده رادیو زمانه ما نگفت که پلمب رستوران‌ها فقط به خاطر ضدیت با پوشش غیراسلامی انها ست ولی پلمپ کتاب فروشی‌ها در اصل به دلیل ضدیت با اندیشه و تفکردراسلامست تا هر آنچه را که از تیغ سانسور جان به در برده انددر کتابفروشی‌هایی که حالا تبدیل به انبار می‌شوند مدفون نمایندخلاصه کنم : پلمپ رستوران‌ها و پلمپ نشر کتاب هر دو از جهل اند اما این کجا و اون کجا !