ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اسدالله خالد

مقام افغانستانی متهم به نقض حقوق بشر

خالد ۲۰۱۷ شهروند دومینیکا شد. او کیست؟

تاریخ اخذ شهروندی دومینیکا ۲۰۱۷

خالد یک مقام نظامی و اطلاعاتی افغانستانی است که نقش‌های برجسته‌ای از جمله والی ولایت های غزنی و قندهار و ریاست امنیت ملی، سرویس اطلاعاتی افغانستان به عهده داشته است. 

به گزارش دیدبان حقوق بشر، که به گزارش‌های متعددی ارجاع داده است،  خالد و یگان‌های تحت فرماندهی‌اش در چندین مورد مرتکب نقض حقوق بشر شده‌اند. 

معاون سفیر سابق کانادا در افغانستان، ریچارد کلوین  در سال ۲۰۰۹ به یک کمیته پارلمانی کانادا گفت که خالد شخصا در شکنجه‌ی بازداشتی‌ها نقش داشته است. به گفته‌ی کلوین، خالد در زیرزمین مهمان‌خانه‌اش در قندهار دخمه‌ای برای بازداشت داشت. او خالد را «یک مورد غیر عادی در نقض حقوق بشر» خواند. 

خالد، که تا کنون با اتهام رسمی مواجه نشده، به درخواست برای اظهارنظر پاسخ نداد. پیش از این، او اتهاماتی مبنی بر نقض حقوق بشر را رد کرده و آن‌ها را پروپاگاندا خوانده بود. 

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.