ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

لاوروف با رهبر کره شمالی دیدار و از پیونگ یانگ حمایت کرد

رابطه روسیه و کره‌شمالی پس از جنگ اوکراین نزدیک‌تر شده است. روسیه به گشوده شدن قفل‌های زرادخانه کره شمالی چشم دوخته و کره‌شمالی هم به دنبال افزایش متحدانش در رقابت با همسایه جنوبی و دیگر متحدان آمریکا در شرق آسیا است.

وزارت امور خارجه روسیه روز پنجشنبه ۱۹ اکتبر/ ۲۷ مهرماه اعلام کرد، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کرده است.

خبرگزاری دولتی روسیه تاس گزارش داد که دیدار لاوروف با کیم بیش از یک ساعت به طول انجامیده اما این وزارتخانه جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد لاوروف که روز چهارشنبه وارد پیونگ یانگ شد، پیش‌تر از کره شمالی به دلیل حمایت از اقدامات نظامی روسیه در اوکراین تشکر کرد و متعهد شد مسکو «حمایت و همبستگی کامل» خود را از کیم انجام دهد.

دیدار لاوروف زمینه را برای سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به این کشور را فراهم می‌کند. پس از جنگ اوکراین رابطه دو کشور گرم‌تر از قبل شده است.

لاوروف در مراسمی که روز چهارشنبه به میزبانی کره شمالی برگزار شد، گفت که مسکو به شدت برای «حمایت تزلزل ناپذیر و اصولی» پیونگ یانگ از روسیه در جنگ اوکراین که آن را «عملیات نظامی ویژه» می‌نامد، ارزش قائل است.

لاوروف بر اساس متن این سخنرانی که در وب سایت وزارت خارجه روسیه منتشر شد، گفت: «به همین ترتیب، فدراسیون روسیه حمایت و همبستگی کامل خود را با آرمان‌های کره شمالی ابراز می‌کند.»

خبرگزاری دولتی روسیه گزارش داد، لاوروف پس از گفت‌وگو با چو سون هوی، وزیر امور خارجه کره شمالی، به خبرنگاران گفت که افزایش فعالیت‌های نظامی ایالات متحده و متحدانش یعنی ژاپن و کره جنوبی باعث نگرانی شده است.

همزمان وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که نیروی دریایی آمریکا و کره جنوبی روز پنجشنبه به نیروی دریایی چهار کشور دیگر - کانادا، بلژیک، نیوزلند و فیلیپین - برای مانور ضد مین دریایی در سواحل جنوبی کره‌جنوبی پیوستند.

ارتش کره جنوبی اعلام کرد یک بمب افکن بی-۵۲ آمریکایی روز پنجشنبه در کره جنوبی فرود آمد تا بر اتحاد دو کشور در برابر تهدیدات هسته‌ای فزاینده کره شمالی تأکید کند.

لاوروف در اظهارات خود گفت که کره شمالی، چین و روسیه سیاستی را برای کاهش تنش‌های منطقه‌ای دنبال می‌کنند.

رسانه‌های دولتی کره شمالی گفتند که سفر لاوروف یک «رویداد مهم» در تحکیم بیشتر روابط بین پیونگ یانگ و مسکو خواهد بود.

سفر دو روزه لاوروف یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که کیم، رهبر کره شمالی، سفری نادر به روسیه داشت که طی آن پوتین را به پیونگ یانگ دعوت کرد و در مورد همکاری نظامی گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری تاس روسیه گفت که لاوروف ممکن است رهبران کره شمالی را در مورد نتایج سفر این هفته پوتین به چین نیز مطلع کند.

یک اندیشکده آمریکایی روز سه‌شنبه اعلام کرد که تصاویر ماهواره‌ای نشان‌دهنده ادامه فعالیت در اطراف یک بندر کره شمالی در نزدیکی روسیه است که نشان‌دهنده حداقل شش سفر دریایی بین دو کشور از اواخر ماه اوت است.

مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی مستقر در واشنگتن گفت: «رفت‌وآمد بین بندر راجین و دونای روسیه احتمالاً مربوط به انتقال مهمات کره شمالی به روسیه است.»

کره جنوبی و ایالات متحده نسبت به افزایش مبادلات بین روسیه و کره شمالی ابراز نگرانی کرده‌اند و در پاسخ به تهدید کره شمالی تمرینات نظامی خود را با ژاپن افزایش داده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی روز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت، کره جنوبی از روسیه خواسته است تا در مبادلات خود با کره شمالی از قطعنامه‌های سازمان ملل تبعیت کند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.