ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

زندانیان قزل‌حصار: «جان سامان یاسین در خطر است»

سامان یاسین در اعتراض به وضعیت خود از پنجم آبان دست به اعتصاب دارویی زده است. گروهی از زندانیان سیاسی قزل‌حصار در نامه‌ای به مقام‌های زندان نسبت به تبعات عدم رسیدگی به پرونده قضایی و پزشکی سامان یاسین هشدار داده و تاکید کرده‌اند ادامه روند موجود به یک فاجعه انسانی دیگر منتهی می‌شود.

تعدادی از زندانیان در زندان قزل‌حصار در نامه‌ای که به دست زمانه رسیده، نسبت به وضعیت سلامت سامان صیدی (یاسین)، خواننده رپ کُرد و زندانی سیاسی ابراز نگرانی کرده و گفته‌اند «جان سامان یاسین در خطر است.»

بنا بر این نامه سامان یاسین در اعتراض به وضعیت خود از پنجم آبان دست به اعتصاب دارویی زده و از گرفتن دارو امتناع کرده است. او به مقام‌های قضایی و زندان اعلام کرده تا رسیدگی به وضعیت پرونده و آزادی به اعتصاب ادامه خواهد داد.

سامان یاسین مبتلا «به خون ادراری» شده است و در روزهای گذشته مسئولان زندان از اعزام او به بیمارستان و اجازه دسترسی به خدمات مناسب درمانی جلوگیری کرده‌اند.

این خواننده رپ اعتراضی پیش‌تر در یک فایل صوتی از اعتراف اجباری با تهدید به شکنجه کردن خانواده‌اش گفته بود. او به شکنجه‌های دیگر از جمله شکستن بینی‌اش اشاره کرده و گفته بود وقتی درخواست مرخصی پزشکی برای درمان داده، او را به بیمارستان اعصاب و روان «امین‌آباد» منتقل کردند.

در ادامه متن کامل نامه زندانیان زندان قزل‌حصار درباره وضعیت جسمانی سامان یاسین را بخوانید:

«سامان یاسین بیش از ۱۳ ماه است که به صورت بلاتکلیف در زندان‌های مختلف (از جمله رجایی‌شهر، اوين و در حال حاضر زندان قزل‌حصار) با مشکلات متعدد از جمله بیماری اعصاب و روان به سر می‌برد. در شش ماه گذشته سه بار دادگاه وی بدون دلیل کنسل شده و پزشکی قانونی تاکید نموده است که باید برای درمان از زندان آزاد شود. با اینکه در پرونده این‌ زندانی سیاسی هیچ موردی برای ادامه حبس وجود ندارد، وی همچنان در شرایط غیرانسانی در تبعیدگاه زندان قزل‌حصار دربند می‌باشد.

در اعتراض به چنین وضعیتی این خواننده رپ از روز ۱۴۰۲/۸/۵ از گرفتن دارو امتناع و به مقامات قضایی و زندان اعلام کرده تا رسیدگی به وضعیت پرونده و آزادی به اعتصاب ادامه خواهد داد.

اعتصاب دارو موجب شد شب ششم آبان این‌ زندانی سیاسی دچار تشنج و بی‌هوش شده و به بهداری واحد چهار زندان قزل‌حصار منتقل شود. با ادامه بی‌هوشی و اعلام نگرانی سایر زندانیان سیاسی هم‌بند وی، پزشک وقت دستور اعزام برای این هنرمند دربند صادر کرد که متاسفانه به جای اعزام به بیمارستان و رسیدگی تخصصی، وی را به بهداری مرکزی زندان قزل‌حصار اعزام و پس از ساعاتی‌ به بند برگرداندند. از آن زمان تاکنون حال این زندانی سیاسی وخیم بوده و به صورت مستمر دچار حالت تهوع، استفراغ و سردرد شدید است.

زندانیان سیاسی زندان قزل‌حصار به مقامات زندان نسبت به تبعات عدم رسیدگی به پرونده قضایی و پزشکی سامان یاسین هشدار داده و تاکید کرده‌اند ادامه روند موجود به یک فاجعه انسانی دیگر منتهی می‌شود.

تبعیدگاه قزل‌حضار»

سامان یاسین، خواننده رَپ کُرد ۲۷ ساله، پیرو آیین یارسان و اهل کرمانشاه در تاریخ ۱۰ مهرماه ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی همراه با خشونت در خانه خود در تهران بازداشت شد. سامان یاسین آبان ۱۴۰۱ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، با «اتهام محاربه» به اعدام محکوم شد. حکمی که دیوان عالی کشور آن را نقض کرده است.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.