ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کاهش ارزش دلار در ایران ساختاری یا گذرا؟

گفت‌وگو با جمشید اسدی، استاد اقتصاد در دانشگاه‌ها فرانسه

کاهش موقتی دلار و دیگر ارزهای خارجی در ایران پس از انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری پیش آمده است. انتظار مردم به کاهش قیمت‌ها خواسته‌ی نخست از نامزدهای ریاست جمهوری بود. امید و خوش بینی به اقتصاد پویا در بین مردم، بسیار به چشم می‌خورد. پیش از برپایی انتخابات بهای دلار آمریکا به بالای چهار هزار تومان رسیده بود؛ اما یک هفته پس از انتخاب روحانی و احتمال حل مساله‌ی هسته ای و گفت و گو با آمریکا و اتحادیه اروپا امیدهایی همراه با تردید در ایران به وجود آمد و همین به بالا رفتن ارزش ریال پول ملی - به نوشته‌ی خبرگزاری فرانسه به میزان ۱۵ درصد - و پایین آمدن نرخ دلار و یورو کمک کرد.

آیا کاهش قیمت ارز در ایران ساختاری ست یا گذرا؟ بحران ارز تا کی ادامه خواهد داشت؟

امیدواری مردم ایران به گشایش اقتصادی و بهتر شدن زندگی مردم پس از انتخاب روحانی درست بود؟ خبرگزاری فرانسه در تحلیل اقتصادی تازه‌ی خود نوشته: ایرانی‌ها نزدیک به ۱۸ میلیارد دلار در خانه‌هایشان نگهداری می‌کنند؛ فروش قسمتی از همین دلارها به دلیل کاهش بیشتر در چند روز گذشته باعث پایین آمدن قیمت دلار شد؟

این پرسش‌ها را با جمشید اسدی، استاد اقتصاد در دانشگاه‌ها فرانسه در میان خواهم گذاشت.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.