ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«قاسم آبسته با روشی ضدانسانی به اعدام محکوم شده است»

احمدرضا حائری، زندانی سیاسی محبوس در زندان قزل‌حصار، طی نامه‌ای که یک نسخه از آن به دست زمانه رسیده است، درباره وضعیت قاسم آبسته، زندانی سیاسی محکوم به اعدام هشدار داده و از همگان خواسته برای جلوگیری از حکم اعدام او تلاش کنند.

هم‌وطنانم، با درود و احترام فراوان به شرافت و شجاعت شما

قاسم آبسته هموطن اهل سنت‌مان از دیار کردستان را دو ماه پیش در بند امن واحد سه زندان قزل‌حصار دیدم، و تا پیش از آنکه مقامات وقت زندان مانع رفت و آمد آنها (۱۳ زندانی سیاسی عقیدتی اهل سنت کُرد و بلوچ که در فضایی بسیار محدود و غیرانسانی در بند امن نگه داشته می‌‌شوند) با ما شوند، ساعاتی را با او و دیگر دوستان هم‌پرونده‌اش گفتگو کردم، قاسم توضیح داد که دوستانش محفلی مذهبی داشته‌اند که‌ پس از بروز یک اتفاق‌ تروریستی در شهر آنها دوستانش را بازداشت می‌کنند، اتفاقی ‌که هیچ ربطی‌ به آنها نداشته، قاسم که تنها چند هفته‌ای به محفل مذهبی رفقایش رفت و آمد داشته، پس از بازداشت دوستانش، با این ذهنیت که ‌کل ماجرا یک سوتفاهم است، به صورت‌ "خودمعرف" شخصا خود را به مقامات قضایی معرفی می‌کند، اما متاسفانه با فشارهای غیرانسانی، شکنجه انفرادی و… و با پرونده‌سازی اداره اطلاعات ارومیه برای ایشان و دوستانش، در نهایت با اتهام محاربه و حکم اعدام مواجه می‌شود.

آن روز به ا‌و دلداری دادم که دستگاه‌های قضایی امنیتی جمهوری اسلامی زنده یاد محسن شکاری را به خاطر شکستن یک نرده و خط انداختن‌ روی بازوی یک بسیجی دو ماه پس از بازداشت، ناجوانمردانه اعدام کرد، این جماعت اگر یک تفنگ بادی هم از شما به دست می‌آوردند، شما را ۱۴ سال زیر حکم نگه نمی‌داشتند. ضمن آنکه بازجویان اداره اطلاعات هم آنقدر می‌فهمند کسی که خود معرف نزدشان می‌رود ریگی به کفش ندارد!

همان روزها در بند امن یکی از هم‌پرونده‌ای‌های قاسم دادگاه اولشان با قاضی مقیسه را چنین روایت کرد : "کل دادگاه دو دقیقه طول نکشید، مقیسه گفت:" اولا کُرد هستید این یک اعدام! ثانیا اهل سنت هستید این دو اعدام و ثالثا تفکر سلفی دارید این سه اعدام… والسلام!"

هموطنان، حقوقدانان، وکلای شریف

قاسم آبسته را با چنین روند ضد حقوق‌بشری و غیر انسانی و با نقض تمام حقوقش دو روز پیش به انفرادی‌های بند امن قزل‌حصار برده‌اند، جایی که زندانی را پیش‌ از اجرای حکم به آنجا منتقل می‌کنند، و چون حکم اعدام وی قطعی شده خانواده و همبندی‌هایش نگران اجرای این حکم غیرانسانی و نامشروع هستند. قاسم آبسته، خانواده‌، همبندی‌ها و به خصوص دو فرزند خردسال او چشم انتظار همدلی و همراهی و اعتراض شما برای جلوگیری از اجرای این حکم غیرانسانی و غیر قانونی هستند.
نا امیدشان نکنید.

احمدرضا حائری
۱۲ آبان ۱۴۰۲
زندان قزلحصار

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.