Share

در پی تحریم‌های اخیر آمریکا علیه صنعت خودروسازی ایران، خودروسازان به دولت هشدار داده‌اند که در صورت عدم کمک‌های فوری دولتی این صنعت ورشکست خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، خودروسازان درخواست کمک فوری خود را به دولت فرستاده‌ و گفته‌اند این صنعت با بحران قطعه و رشد شدید هزینه مواجه خواهد شد.

آن‌ها خواستار دریافت کمک ارزی وعده داده شده از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و پرداخت تسهیلات بلاتکلیف مانده خود در شورای پول واعتبار و بانک مرکزی شده‌اند.

آمریکا در تازه‌ترین دور تحریم‌های خود علیه ایران، ۱۳ خردادماه، فروش، تهیه و ارسال قطعات خودرو و خدماتی که به خوردوسازی ایران ارتباط پیدا می‌کند را ممنوع اعلام کرد.

بر این اساس کسانی که آگاهانه، بخش قابل توجهی از این قطعات و خدمات را در اختیار ایران قرار بدهند، با مجازات روبه‌رو خواهند شد.

این تحریم‌ها از روز دوشنبه یکم ژوئیه اجرا خواهند شد.

خودروسازان بزرگ ایران به‌تازگی در جلسه‌ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد تحریم‌های اخیر آمریکا بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

به‌گفته آنان در صورت اجرای تحریم صنایع خودروسازی ایران، هزینه تأمین قطعات برای خودروسازان ۱۵ تا ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.

یک مقام مسئول که نامش را ذکر نکرده به خبرگزاری مهر گفته است، شرکت‌های کره‌ای تأمین‌کننده قطعات که با وجود تحریم‌های سال‌های اخیر همچنان با خودروسازان ایرانی کار می‌کردند، اعلام کرده‌اند از اول ماه ژوئیه فروش قطعه به ایران را متوقف خواهند کرد.

Share