ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

معترضان در فضای امنیتی زاهدان راهپیمایی سکوت برگزار کردند

در شرایطی که تصاویر منتشرشده از سوی «کمپین فعالین بلوچ» و «خبرگزاری حال‌وش» نشان می‌دهد نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، مصلی و مسجد مکی زاهدان را به هنگام برگزاری نماز جمعه محاصره کرده‌اند، نمازگزاران به‌درخواست عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان مانند هفته‌های پیش راهپیمایی سکوت برگزار کردند.

به گزارش «کمپین فعالین بلوچ» و «حال‌وش» که رویدادهای بلوچستان را پوشش می‌دهد، فضای زاهدان روز جمعه سوم آذر/۲۴ نوامبر همچون جمعه‌های گذشته به شدت امنیتی بوده و نیروهای نظامی در حال گشت‌زنی در خیابان‌ها دیده شده‌اند.

تصاویر و ویدئوها نشان می‌دهند که نیروهای نظامی و امنیتی در تمام کوچه‌ها و خیابان‌های اطراف مسجد مکی و همچنین در ورزشگاه مجاور مصلی زاهدان مستقر شده‌اند.

امام جمعه زاهدان در هفته‌های پیش هم از مردم معترض این شهر خواسته بود به‌دلیل شرایط حاکم بر کشور با سکوت از مصلی خارج شوند. او در سخنرانی امروز خود خواستار آزادی «علمای اهل سنت»، زندانیان بلوچ و معترضان بازداشتی شد و به نبود فضا و رسانه برای طرح مشکلات اهل‌سنت انتقاد کرد. امام جمعه زاهدان همچنین به تداوم جو شدید امنیتی در این شهر و تعطیلی چندین نمازخانه اهل تسنن در تهران و مشهد اعتراض کرد.

شهروندان زاهدان پس از نماز جمعه راهپیمایی سکوت برگزار کردند.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

در تصاویر منتشرشده تنها مردان دیده می‌شوند و درباره حضور زنان در این راهپیمایی جزئیاتی منتشر نشده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.