ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

افسر قاتل جرج فلوید در زندان به ضرب چاقو مجروح شد

حمله به درک شووین در شرایطی صورت گرفت که در سال‌های اخیر اداره فدرال زندان‌ها به خاطر ضعف در محافظت از زندانیان خبرساز، موضوع بازرسی‌های فزاینده‌ای قرار بوده است.

درک شووین، افسر پلیس سابق شهر مینیاپولیس در استان مینه‌سوتای آمریکا که به جرم قتل جرج فلوید زندانی شده بود روز جمعه ۲۴ نوامبر / سوم آذر در زندان فدرال ایالت آریزونا مورد حمله هم‌بندی دیگر خود قرار گرفت. فرد مهاجم با ضربات چاقو شووین را مجروح کرد.

به گزارش آسوشیتد پرس، فرد مهاجم از قضیه قتل جرج فلوید مطلع بوده است.

اداره زندان‌های ایالات متحده تأیید کرده که یک فرد زندانی حوالی ساعت ۱۲:۳۰ به وقت محلی در مؤسسه اصلاحی فدرال «توسان» مورد حمله قرار گرفته است. این اداره در اعلامیه‌ای گفت که کارکنان حاضر در محل مانع از تشدید حمله شدند و پیش از انتقال فرد زندانی به بیمارستان، اقدامات نجات‌دهنده‌ای انجام دادند. این اعلامیه از ذکر نام زندانی مجروح خودداری کرد.

چاقو زدن به شووین دومین حمله خبرساز در یک زندان فدرال در پنج ماه اخیر بوده است.

در ماه ژوئیه، لری نصار، دکتر ورزشی سابق که به خاطر جرایم جنسی از جمله سوءاستفاده جنسی از کودکان در زندان فدرال فلوریداست، هدف ضربات چاقوی هم‌بندی‌اش قرار گرفت.

این اتفاق همچنین دومین حادثه چشمگیر در زندان توسان در یک سال گذشته است. در نوامبر ۲۰۲۲، زندانی‌ای در کمپ زندان با اسلحه به سمت سر یکی از بازدیدکنندگان شلیک کرد که به هدف نخورد.

شووین ۴۷ ساله اوت ۲۰۲۲ از زندان ایالتی فوق‌امنیتی و حفاظت‌شده مینه‌سوتا به مؤسسه اصلاحی فدرال توسان منتقل شد تا حکم ۲۱ سال حبس به خاطر نقض حقوق مدنی جرج فلوید و ۲۲,۵ سال حبس به خاطر قتل درجه دو را بگذراند.

وکیل شووین تلاش کرده بود او را از جمعیت عمومی زندان و دیگر زندانیان دور نگه دارد، زیرا پیش‌بینی کرده بود او ممکن است هدف حمله قرار بگیرد. به نوشته این وکیل، در زندان مینه‌سوتا شووین را «به خاطر امنیت خودش» در سلول انفرادی نگه می‌داشتند.

هفته گذشته نیز دادگاه عالی ایالات متحده درخواست شووین برای تجدیدنظر در حکم قتل را رد کرد. شووین همچنین به طور جداگانه قصد دارد با ارائه شواهد جدیدی مبنی بر این‌که او باعث مرگ فلوید نشده است، اقرار به جرم خود را پس بگیرد. به نوشته آسوشیتدپرس، بسیار بعید است که موفق به چنین کاری شود.

جرج فلوید روز ۲۵ می ۲۰۲۰ / ۵ خرداد ۱۳۹۹ پس از اینکه درک شووین زانویش را به مدت ۹,۵ دقیقه روی گردنش فشار داد کشته شد.

ویدیوهایی که تماشاچیان از این صحنه گرفته‌اند نشان می‌دهد که فلوید می‌گوید «نمی‌توانم نفس بکشم.»

قتل فلوید اعتراضاتی گسترده در سراسر جهان به راه انداخت و قساوت و نژادپرستی پلیس را به موضوع بحث در سراسر کشور بدل کرد.

سه افسر دیگر که در صحنه حاضر بودند به خاطر نقش‌شان در قتل فلوید حکم‌های سبک‌تری گرفتند.

حمله به شووین در شرایطی صورت گرفت که در سال‌های اخیر و پس از خودکشی یک سرمایه‌دار ثروتمند به نام جفری اپستاین در زندان در سال ۲۰۱۹، اداره فدرال زندان‌ها به خاطر ضعف در محافظت از زندانیان خبرساز موضوع بازرسی‌های فزاینده قرار بوده است.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.