ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دانشجوی دکتری داروسازی و از بازداشت‌شدگان قیام ژینا را در آستانه فارغ‌التحصیلی اخراج کردند

ضحی عبدی که به خاطر انتقال یکی از مجروحان قیام ژینا به بیمارستان بازداشت شده بود، در استانه دفاع از پایان‌نامه و علی‌رغم «عفو رهبری» از دانشگاه اخراج شد.

ضحی عبدی، از بازداشت‌شدگان قیام ژینا و دانشجوی سال آخر دکتری داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در آستانه دفاع از پایان‌نامه‌اش از دانشگاه اخراج شد. عبدی مشمول «عفو رهبری» شده بود اما به گزارش «بامداد نو»، با حکم شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت، از دانشگاه اخراج شد.

بامداد نو همچنین نوشته که ضحی عبدی «بعد از چاپ مقاله مربوط به پایان نامه خویش در یکی از ژورنال‌های معتبر اروپایی، در آستانه دفاع از پایان‌نامه خویش بود که با حکم کمیته انضباطی از دفاع پایان‌نامه و فارغ التحصیل شدن باز ماند.»

عبدی خود در استوری اینستاگرامی‌اش نوشته است:

طبق بند ۱۸ ماده ۱۲ امروز من ضحی عبدی دانشجوی داروسازی که ۷ سال زحمت کشیدم و درس خوندم برای این ممکلت، حکم قطعی اخراج از دانشگاه و دریافت کردم، فقط و فقط به خاطر اینکه نخاستم کسی بمیره و جون یک نفر رو نجات دادم محکوم به از دست دادن ۷ سال از زندگیمم.

ضحی عبدی چهارم آبان ۱۴۰۱، در جریان اعتراض‌های قیام ژینا و پس از آن بازداشت شد که دانشجویی مجروح را به بیمارستان خانواده اصفهان انتقال داده بود.

این دانشجوی داروسازی درباره روند اخراج خود هم چنین نوشت:

با وجود دریافت عفو رهبری تمام مقامات دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه اصفهان تمام تلاششون رو کردن و به انواع مقامات قضایی نامه زدن برای اخراج من.

معاون سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی أصفهان، نقش اصلی را در این اخراج برعهده داشته است. «بامداد نو» دراین‌باره چنین گزارش داده است:

عباس شیراوژن که پیش از این معاون سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه بوده است، ریاست شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت را برعهده دارد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.