ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سئول: کره شمالی ارتش خود را در مرز تقویت کرده است

تنش‌های مرزی دو کره رو به تشدید است. کره شمالی هشدار داد که از حق حاکمیت خود از جمله با پرتاب ماهواره ادامه خواهد داد. نیروهای این کشور در حال بازگرداندن برخی از پست‌های نگهبانی تخریب‌شده در مرز با کره جنوبی هستند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) دوشنبه ۶ آذر / ۲۷ نوامبر به‌نقل از وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد که به دلیل نیاز به نظارت بر اقدامات ایالات متحده آمریکا و متحدانش هفته گذشته یک ماهواره شناسایی پرتاب کرده است.

در این گزارش آمده است: «این امکانی قانونی و عادلانه در استفاده از حق دفاع از خود و واکنش کامل و نظارت دقیق بر اقدامات نظامی جدی ایالات متحده و وابستگانش است.»

کره شمالی مجهز به سلاح هسته‌ای سه‌شنبه ۳۰ آبان / ۲۱ نوامبر این ماهواره را به فضا پرتاب کرد و گفت ماهواره با موفقیت وارد مدار شد و در حال ارسال تصاویر است، اما مقام‌های دفاعی و تحلیلگران کره جنوبی گفتند که توانایی‌های این ماهواره به‌طور مستقل تأیید نشده است.

پرتاب ماهواره کره شمالی سبب شد تا کره جنوبی بند مهمی در توافق‌نامه نظامی بین دو کشور در سال ۲۰۱۸ را به حالت تعلیق درآورد و نظارت هوایی در نزدیکی مرز را از سر بگیرد.

کره شمالی نیز به‌نوبه خود اعلام کرد که دیگر به این توافق‌نامه پایبند نیست و در مرز با جنوب تسلیحاتی مستقر خواهد کرد.

وزارت دفاع کره جنوبی گفت سربازان کره شمالی در حال بازگرداندن تسلیحات سنگین به منطقه غیرنظامی (DMZ) و ایجاد پست‌های نگهبانی هستند که دو کشور براساس توافق‌نامه ۲۰۱۸ تخریب کردند.

کره جنوبی تخمین می‌زند که کره شمالی حدود ۱۶۰ پست نگهبانی در امتداد منطقه غیرنظامی و ۶۰ پست نگهبانی در جنوب دارد. هر یک از طرفین با هدف کاهش تنش و جلوگیری از درگیری‌های نظامی ۱۱ پست از آن‌ها را پس از توافق‌نامه نظامی سال ۲۰۱۸ تخریب کردند.

وزارت دفاع کره جنوبی با استناد به تصاویر دوربین‌های موجود در منطقه غیرنظامی اعلام کرد که از روز جمعه گذشته ۳ آذر / ۲۴ نوامبر مشاهده شده است که سربازان مسلح کره شمالی در حال بازسازی پست‌های نگهبانی آسیب‌دیده در چندین مکان هستند.

همچنین با استناد به یک تصویر، وزارت دفاع کره جنوبی گفت سربازان کره شمالی در حال نصب سلاحی بودند که به‌نظر می‌رسید یک «توپ بدون لگد» است؛ سلاح دفاعی‌ای که با وسایل نقلیه نظامی یا یک قطعه توپخانه سبک قابل حمل است.

به گزارش خبرگزاری کره شمالی، کیم جونگ اون، رهبر این کشور صبح دوشنبه ۶ آذر / ۲۷ نوامبر بار دیگر از مرکز کنترل آژانس فضایی در پیونگ یانگ بازدید کرده و تصاویر ماهواره‌ای تازه‌ای از پایگاه نیروی هوایی اندرسون ایالات متحده آمریکا در گوام و مکان‌های دیگر از جمله رم را مشاهده کرده است.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد که یون سوک یول، رئیس جمهوری این کشور در جریان آخرین فعالیت‌های کره شمالی قرار گرفته و دستور آمادگی نظامی را صادر کرده است.

آمریکا روز دوشنبه گذشته نشست برنامه‌ریزی نشده شورای امنیت سازمان ملل را برای بحث در مورد پرتاب ماهواره کره شمالی برگزار کرد.

چهارشنبه یکم آذر / ۲۲ نوامبر، ۹ عضو شورای امنیت در بیانیه‌ای به ایالات متحده پیوستند و پرتاب ماهواره کره شمالی را به‌دلیل استفاده از فن‌آوری موشک‌های بالستیک محکوم کردند و آن را نقض قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت خواندند.

وزارت خارجه کره شمالی گفت این بیانیه نشان می‌دهد که شورای امنیت تا چه اندازه ناکارآمد شده است و برخی از کشورهای عضو در صدور بیانیه‌های بی‌معنی کورکورانه از ایالات متحده آمریکا پیروی می‌کنند.

چین و روسیه، دو عضو دائمی دارای حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل، به‌رغم آزمایش‌های مداوم موشک‌های بالستیک قوی‌تر از سوی کره شمالی، از پیوستن به هرگونه تحریم جدید این شورا علیه پیونگ یانگ خودداری کرده‌اند.

آن‌ها به آخرین بیانیه هفته گذشته شورای امنیت نیز نپیوستند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.