ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رکورد دختر شناگر ايرانی "مشکل شرعی" دارد

الهام السادات اصغری، نخستين دختر

الهام السادات اصغری، نخستين دختر شناگر ايرانی که موفق شده است رکورد شنای کرال سينه را در آب‌های آزاد ايران بشکند، برای ثبت رکورد خود با مشکل "لباس شرعی شنا" روبه‌رو شده است.

به گزارش تارنمای عصر ايران، وی که تاکنون مراحل اداری ثبت رکوردش نتيجه‌ای در پی نداشته‌ است، می‌گويد: "با اين که هنگام شنا از پوشش کامل اسلامی استفاده کردم و ناظران قانونی هم تمام مدت در پلاژ حضور داشتند، اما پس از آن مسئولان وزارت ورزش به من گفتند که بايد ثبت اين رکورد را فراموش کنم."

الهام اصغری خردادماه گذشته با شنای ۱۸ کيلومتری خود در دريای خزر اين رکورد را به‌دست آورده است.

وی افزوده است: "استدلال آن‌ها اين است که چون پيشتر چيزی به اسم «لباس شنای آزاد بانوان» در وزارت ورزش تصويب نشده، لباس من هنگام شنا در دريا هرقدر هم اسلامی بوده باشد، اما از نظر آن‌ها مورد قبول نيست و ثبت اين رکورد، از لحاظ شرعی مشکل دارد."

شناگر رکوردشکن ۳۲ ساله پوشش شنای خود را به اندازه يک لباس فضانوردی "آزاردهنده و سنگين" دانست و گفت: "اگر لباسی از اين جنس و با همين حجم را به تن آقای حسين رضازاده [قهرمان وزنه‌برداری جهان] کنيد و از او بخواهيد تا وزنه بزند، همان لحظه دوباره از اين رشته خداحافظی می‌کند."

الهام اصغری اعلام کرد که برايش قابل پذيرش نيست که در مقابل تصميمات و نظرات شخصی برخی مسئولان سر فرود آورد؛ به همين خاطر همچنان پيگير حق قانونی خود خواهد بود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.