ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نامه‌ای از یک فمینیست افغان در مورد فلسطین و اسرائیل

مردم افغانستان سال‌ها در جهنم سوزان حاکمیت بنیادگرایان مذهبی و اشغال سوخته اند و به درستی درد مردم فلسطین را با تمام وجود احساس و از مردم فلسطین حمایت می‌کنند.

مردم ستمدیده فلسطین بعد از اشغال سرزمین های شان سالیان سال ستم مضاعف را متحمل شده اند: میهن شان اشغال شده، جوانانی زیادی را از دست دادند، روشنفکران آنان تبعید و ترور شده اند، کودکان شان کودکی را با جنگ و باروت زندگی کردند و زنان بدترین شرایط ممکن را  با داغ از دست دادن وطن و فرزندان شان تجربه کرده اند.

اسراییل هر روز مناطق بیشتری را اشغال کرده و غزه را به زندانی برای شهروندانش مبدل ساخته است. آنان حتا نفس کشیدن مردم فلسطین را کنترل می کنند. مردم فلسطین در وحشتناکترین وضعیت بسر میبرند و این درحالی است که اسراییل و دولت های مدافع آن عملا جنبش ها و سازمان های مترقی و پیشرو  را از میدان بدر کردند.. دولت اسراییل جنایات تکان دهنده ی رامقابل خلق فلسطین مرتکب شده است و با حمایت کشورهای امپریالیستی توانسته با تبلیغات بر آن سرپوش بگذارد.

 بدون شک هرجا که ستم باشد، مبارزه نیز هست.  مردم فلسطین از ظلم اسراییل و سکوت دولت های حامی آن به تنگ آمده اند. حماس روحیه رزم جویانه مردم فلسطین را دیده و از نبود جنبش های پیشرو و مترقی به سود خویش استفاده کرده و حملاتش را آغاز کرد.  من جنایات جنگی علیه مردم بی گناه فلسطین و اسراییل را محکوم می کنم. مردم هردو طرف نباید فریب تبلیغات دولت های جنگ افروز غرب  و شرق را بخورند و در این شرایط دشوار بایدکنار هم باشند و نه در مقابل هم.

مردم افغانستان سالها در جهنم سوزان حاکمیت بنیادگرایان مذهبی و اشغال سوخته اند و به درستی درد مردم فلسطین را با تمام وجود احساس می کنند  و از مردم فلسطین حمایت می کنند.  با در نظر داشت این نکته مهم که بسیاری از ما  بین مقاومت و مبارزه مردم فلسطین و حماس تفاوت قایل هستیم.

مردم افغانستان هم  مقاومت ضد اشغال امپریالیزم روسیه  و آمریکا و هم  سالها خون و خیانت فاشیزم مذهبی را تجربه کرده اند. اگر در یک مقاومت ضد اشغال و آزادی خواهانه،  کار برای دموکراسی و سکولاریزم نشود، نیروهای بنیادگرا به آسانی نتیجه مبارزه مردم را ربوده و با حاکمیت خویش زندگی را برای همه مردم بخصوص زنان به جهنم سوزان بنیادگرایی و تروریزم بدل خواهند کرد. کشورهای امپریالیستی و ارتجاع منطقه نیز تلاش می کنند تا در یک کشور نوپا تخم تروریزم و بنیادگرایی را کاشته با حمایت از گروه های بنیاد گرا زمینه منافع طولانی مدت شان را فراهم کند.

از طرف دیگر امپریالیزم امریکا و دولت جنایتکار اسراییل تلاش می کند تا مقاومت مردم فلسطین را به این نکته خلاصه کند که طرف مقابل ما حماس است و حماس یک گروه تروریستی است و ما حق بجانب استیم تا علیه تروریزم مبارزه کنیم در حالی که این مقاومت و مبارزه مردم ستمدیده فلسطین است و حماس تنها بخشی از آن را تشکیل می دهد و نه اکثریت را. اسراییل با این دید تلاش می کند تا خاک به چشم مردم جهان زده هر نوع جنایاتش را زیر نام دفاع از خود توجیح کند.

برای همین باید تاکید کرد که یک اپوزیسیون ارتجاعی نمی تواند آزادی بخش باشد. مردم درد دیده فلسطین باید در این جنگ یک اپوزیسیون دموکراتیک را تشکیل بدهند. اگر مردم مبارز فلسطین  خود رهبری مقاومت ضد اشغال را بدست نگیرند و نیروی ارتجاعی حماس در رهبری مقاومت باشند در آینده همچون سم کشنده‌ای فلسطین را با فاشیزم دینی خواهند آلود.

ما باور داریم که مردم آگاه، باسواد و پیشرو فلسطین با اذهان مترقی مسلح اند و می توانند خود رهبری این مقاومت آزادی بخش را بدست بگیرند.  و اگر در اسراییل دولتی مردمی و سکولار حاکم شود مردم هر دو طرف می توانند با احترام به تمامیت ارضی یکدیگر در کنار هم زندگی مسالمت آمیز داشته باشند. 

آزاده امید

افغانستان

۳۰ نوامبر ۲۰۲۳

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.