ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نزدیک به دو ماه بی‌خبری از وضعیت صیاد درویشی پس از بازداشت

صیاد درویشی، برادر فرجاد درویشی از جان‌باختگان خیزش زن، زندگی، آزادی در ارومیه از زمان بازداشت از حق دسترسی به وکیل، ملاقات و تماس با خانواده محروم مانده است.

از صیاد درویشی، برادر فرجاد درویشی که اوایل آبان سال جاری به‌دست ماموران اطلاعات سپاه در یکی از خیابان‌های ارومیه بازداشت شده است، تاکنون هیچ اطلاعی در دست نیست.

شبکه حقوق بشر کردستان گزارش داده که پس از بازداشت صیاد درویشی، خانواده او بارها به نهادهای امنیتی و دادگاه ارومیه مراجعه کرده‌اند، اما تاکنون هیچ پاسخی درباره سرنوشت و محل نگهداری او به آنها داده نشده است.

شبکه حقوق بشر کردستان همچنین گزارش داده که نهادهای امنیتی خانواده دادخواه صیاد دوریشی را برای عدم اطلاع‌رسانی و مصاحبه با رسانه درباره وضعیت فرزندشان تهدید کرده‌اند.

بر اساس این گزارش چند روز پس از بازداشت این شهروند ماموران سازمان اطلاعات سپاه طی تماسی کوتاه تلفنی با خانواده او گفته بودند که فرزندشان در یکی از بازداشتگاه‌های این نهاد در ارومیه به سر می‌برد و پس از پایان دوران بازجویی، او را به محاکم قضایی تحویل خواهند داد.

صیاد درویشی از زمان بازداشت از حق دسترسی به وکیل، ملاقات و تماس با خانواده محروم مانده است.

صیاد درویشی قبل از بازداشت بارها به‌صورت تلفنی از سوی ماموران سازمان اطلاعات سپاه تهدید شده بود. نهادهای امنیتی همچنین در تاریخ ۲۹ شهریور سال جاری با حضور گسترده در روستای «بالو» از توابع ارومیه از برگزاری اولین سالگرد جان‌باختن فرجاد درویشی ممانعت کردند.

فرجاد درویشی، شهروند کُرد ۲۳ ساله اهل روستای «بالو» در تاریخ ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات مردمی در شهرک ولیعصر این شهر با تیراندازی نیروهای امنیتی کشته شد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.