ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

چهار سال پیش چنین روزهایی: شرکت در انتخابات ۱۳۹۲: در امتداد حرکت‌های مردمی سال ۱۳۸۸ یا علیه آن؟

آیا مشارکت نزدیک به ۳۷ میلیون ایرانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری می‌تواند از ثمرات حرکت مردمی سال ۱۳۸۸ باشد؟ چه ارتباطی بین شعارهایی این انتخابات ریاست جمهوری و دوره پیشین وجود دارد؟ ثمرات و نتایج حرکت‌های مردمی پس از انتخابات دوره پیشین و جنبش سبز چیست؟

بزرگ‌ کنید

در آخرین قسمت از مجموعه «چهارسال پیش چنین روزهایی» به تجربیاتی که از انتخابات سال ۱۳۸۸ به جا مانده پرداخته‌ایم. سئوال محوری این قسمت این است که آیا می‌توان مشارکت نزدیک به ۳۷ میلیون ایرانی را از نتایج ناآرامی‌های ایران پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جهوری و انتخابات محمود احمدی نژاد دانست؟ آیا می‌توان پلی بین این روزها و ان روزها زد؟ پیوند بین شعارهای «میرحسین، کروبی/ رای مرا پس بگیر» و «میرحسین/ رایتو پس گرفتم» و «مرگ بر دیکتاتور» و «دیکتاتور/ تشکر، تشکر» چیست؟ با چه توجیهی می‌توان از ناآرامی‌های خیابانی و تظاهرات به حرکت مدنی مشارکت در انتخابات رسید؟
این سئوالات را سمیرا طلوعی با احمد صدری، جامعه‌شناس؛ حسین قاضیان، جامعه‌شناس و اکبر گنجی، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار، در میان گذاشته است.

[podcast]http://www.zamahang.com/podcast/2010/20130627_4YearsAgo_SamiraTolouee.mp3[/podcast]

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.