ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رضا اقدسی، کارگر زندانی را از دسترسی به وکیل، باطری سمعک و ملاقات حضوری محروم کرده‌اند

اقدسی که به دلیل مشکل شنوایی امکان تماس تلفنی را ندارد، از زمان بازداشت تنها یک بار ملاقات حضوری با خانواده‌اش داشته است.

رضا اقدسی، کارگرِ زندانیِ ناشنوا در زندان اوین را از دسترسی به باطری سمعک هم محروم کرده‌اند.

اقدسی که نیروهای امنیتی او را آبان ۱۴۰۲ بازداشت کردند و به حکم دادگاه انقلاب به چهار سال و سه ماه حبس محکوم شده است، در بند چهار زندان اوین از دسترسی به وکیل محروم است و مسئولان زندان حتی از دسترسی او به باطری سمعک جلوگیری می‌کنند.

اتحادیه آزاد کارگران قبلتر گفته بود که دادگاه اقدسی را بدون حضور وکیل او برگزار کردند.

او که سابقه حضور در جنگ ایران و عراق را هم دارد از زمان بازداشت تنها یک بار اجازه ملاقات حضوری با خانواده‌اش را داشته است و به گفته آزاده بلاش، مدرس موسیقی در اتریش «به دلیل مشکل شنوایی از امکان تماس تلفنی و ملاقات کابینی با خانواده محروم است.»

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

بلاش در صفحه خود در اینستاگرام وضعیت رضا اقدسی که او را به «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع و تبانی ضد امنیت داخلی/خارجی» و «عضویت در جمعیت‌های معارض کشور» متهم و بابت همین اتهام‌ها به حبس محکوم کرده‌اند «بحرانی» توصیف کرد و نوشت: «او باید تحت درمان باشد و به هیچ وجه تحمل شرایط سخت زندان را ندارد و در حال حاضر فضای استرس‌زای زندان و دوری از فرزند بیمار، شرایط عصبی و بیماری او را تشدید کرده است.»

هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر نیز پیش از این به نقل از یک منبع مطلع گفته بود اقدسی «به دلیل ابتلا به بیماری به تزریق دارو با با هزینه بالا نیاز دارد و تداوم بازداشت او فشار مضاعفی را بر او و خانواده‌اش تحمیل کرده است.»

اقدسی که پیش از این دیگر فعالان کارگری هم در باره وضعیت او در زندان اوین هشدار داده بودند، سال ۱۳۸۸ به دلیل شرکت در تجمع کارگران ایران خودرو بازداشت و از کار اخراج شد. او در سال‌های اخیر با مسافرکشی امرار معاش می‌کرد.

بازداشت دوباره او در آبان ۱۴۰۲ تداوم سرکوب فعالان کارگری است که از اردیبهشت ۱۴۰۱ با بازداشت بسیاری از فعالان کارگری، به ویژه اعضای تشکل‌های صنفی معلمان، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و دیگر تشکل‌های مستقل کارگری شدت بیشتری گرفت.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.