ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

عظمت اژدری: حقیقتی جز این وجود ندارد که جمهوری اسلامی عمداً هواپیمای اوکراینی را سرنگون کرد

فرزاد صیفی‌کاران ــ عظمت اژدری در گفت‌و‌گو با زمانه می‌گوید خانواده‌ها بیش از پیش مصمم هستند تا در محاکم بین‌المللی، خواسته‌هایش را پیگیری کنند.

روزهای بسیاری سختی است، با اینکه همه دنیا در حال برگزاری جشن سال نو [میلادی] بودند، ما به عزای عزیزانمان نشستیم و در حال آماده‌سازی چهارمین سالگرد برای این جنایت هستیم.

چهار سال از سحرگاهی که هواپیمای مسافربری خطوط بین‌الملیی اوکراین، با دو موشک پدافند هوایی سپاه پاسداران مورد اصابت قرار گرفت و همه ۱۷۶ سرنشین آن کشته شدند.

اولین تصویرها از این هواپیمای مسافربری اصابت موشک را نشان می‌داد و سپس منطقه‌ای وسیع در نزدیک شاهدشهر واقع در استان تهران در آتش هواپیمای سرنگون‌شده می‌سوخت. یا این وجود همه مقام‌های رده بالای جمهوری اسلامی، از سرداران سپاه گرفته تا رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، رئیس شورای عالی امنیت ملی، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت کشور و غیره، به مدت سه روز با دروغ‌گویی اصابت موشک را قویا رد کردند، موضوعی که به داغی مضاعف بر دل خانواده‌ها تبدیل شد و در طی این با شواهدی که به دست آمد، آنها را بیشتر به این نتیجه رساند که شلیک موشک به هواپیمای مسافربری، به‌صورت «برنامه‌ریزی شده و عمدی» بوده است.

شعبه دو دادگاه نظامی یک استان تهران نیز بعد از برگزاری ۲۰ جلسه دادگاه غیرعلنی، برای تنها ۱۰ از متهمان رده پایین این پرونده احکام زندان بین یک تا ۱۰ حبس صادر کرد. دادگاهی که درد نهایت با اعتراض خانواده‌ها مواجهه شد و آنها شکایت خود را از این دادگاه پس گرفتند.

زمانه در چهارمین سالگرد سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی، با عظمت اژدری، خواهر غنمیت اژدری از جان‌باختگان این هواپیما گفت‌وگو کرده است.

عظمت اژدری می‌گوید خانواده‌ها بیش از پیش مصمم هستند تا در محاکم بین‌المللی برای روشن شدن حقیقت ساقط کردن هواپیمای اوکراینی و دادخواهی، خواسته‌هایش را پیگیری کنند.

گفت‌وگوی عظمت اژدری با زمانه را در ساندکلاود بشنوید:

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

گفت‌وگوی زمانه با عظمت اژدری را در همین صفحه بشنوید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.