ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مقام‌های جمهوری اسلامی در مراسم تشییع کشته‌شدگان انفجارهای کرمان: از «انتقام پیش از حمله» تا «وعده انتقام در آینده»

در مراسم تشییع کشته‌شدگان انفجارهای کرمان مقام‌های جمهوری اسلامی از انتقام سخن گفتند. در حالی که برخی مقامات از «انتقام سخت» صحبت می‌کنند، فرمانده سپاه گفت که «انتقام شهیدان پیش از شهادت گرفته شده است». وزیر کشور جمهوری اسلامی امروز ادعا کرد که برخی عوامل انفجار دستگیر شده‌اند.

صبح جمعه پانزدهم دی، مراسم تشییع ۴۴ تن از کشته‌شدگان انفجارهای کرمان با حضور خانواده‌های کشته‌شدگان و چند تن از مقام‌های جمهوری اسلامی در مصلای «امام علی» کرمان برگزار شد.

از جمله مقام‌های حاضر در این مراسم، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران، احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی، و غلامحسین غیب‌پرور، جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه امنیتی امام علی، و محمدمهدی زاهدی، نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی بودند.

غلامحسین غیب‌پرور در سخنرانی خود در این مراسم گفت «هیچ کجای دنیا کشتن زن و بچه و مردم غیرمسلح ارزشی ندارد» و «داعش در قد و قواره‌ای نیست که به آن‌ها پیام بدهیم.» حسین سلامی نیز «انتقام شهیدان» را منوط به «فضل الهی» کرد و در عین حال گفت: «انتقام این شهیدان قبل از شهادت از دشمن گرفته شده است.»

ابراهیم رئیسی حملات را به «کینه دشمنان نسبت به عکس، نام، تصویر، راه، مزار و زائر سردار سلیمانی» منتسب کرد. نماینده کرمان در مجلس شورای اسلامی هم گفت «تا انتقام خون شهدا را نگیریم، از پای نمی‌نشینیم.»

چهارشنبه ۱۳ دی‌ماه در مراسمی که برای سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس در کرمان برگزار شد، دو انفجار در فاصله ۱۵ دقیقه رخ داد. ابتدا اعلام شد که ۱۰۳ نفر در این رویداد کشته شده‌اند اما بعد مسئولان جمهوری اسلامی شمار کشته‌شدگان را به ۹۵ نفر و سپس به ۸۴ نفر کاهش دادند.

گروه «دولت اسلامی» (داعش)، پنج‌شنبه ۱۴ دی / ۴ ژانویه در کانال تلگرام خود مسئولیت انفجارهای مرگبار کرمان را برعهده گرفت.

انگشت اتهام همچنان به سمت آمریکا و اسرائیل

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران، از کشته‌شدن دست‌کم ۸۹ نفر در حملات مرگبار روز چهارشنبه تحت عنوان «شکوه صبر، عظمت نجابت، وسعت ایمان و امواج بلند مهربانی، وفاداری و فداکاری مردم کرمان» یاد کرد و گفت: 

کرمان دیار شهادت و مشهد شهیدان ما است. در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، شاهد عروج ۸۵ نفر به عرش اعلا هستیم.

سلامی در ادامه صحبت‌هایش افزود: 

امروز یک ملت به افتخار این شهدا از جای برمی خیزد تا اسلام و دین را در گستره جهان اسلام ببیند. به فضل الهی انتقام همه شهیدان‌مان گرفته خواهد شد. انتقام این شهیدان قبل از شهادت از دشمن گرفته شده است.

فرمانده کل سپاه با بیان این‌که «داعش محصول سیاست آمریکاست» و «فقط می‌توانند به عنوان مزدوران آمریکا و صهیونیسم عمل کنند»، حملات روز چهارشنبه را به طور غیرمستقیم به ایالات متحده و اسرائیل نسبت داد و گفت:

هیچ نقطه امنی برای آمریکا وجود ندارد. تسلط بر مسلمانان برای آنها غیرممکن شده است. طوفان الاقصی شکست‌پذیری این رژیم را نشان داد.

ابراهیم رئیسی نیز در سخنرانی در این مراسم پدید آمدن داعش را «نقشه آمریکا برای تشکیل یک اسرائیل دیگر» نامید که «حاج قاسم [سلیمانی] زیر میز زد و نگذاشت این نقشه پا بگیرد.»

رئیسی پیشتر روز پنجشنبه اسرائیل را به دست داشتن در انفجارهای کرمان متهم کرده بود.

او همچنین با تکرار وعده انتقام گفت:

یقین بدانید قدرت ابتکار عمل در دست نیروهای مقدر ماست. مکان و زمان را نیروهای ما تعیین خواهند کرد.

وزیر کشور: برخی از عوامل انفجارها دستگیر شده‌اند

احمد وحیدی، وزیر کشور جمهوری اسلامی از دستگیری برخی از عوامل مرتبط با انفجارهای کرمان خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری دولتی ایسنا، وحیدی در این رابطه اظهار کرد:

با توانمندی سرویس‌های اطلاعاتی کشور، سرنخ های بسیار خوبی پیدا شد و برخی از کسانی که در این حادثه تروریستی نقش داشتند، دستگیر شدند که اطلاعات کامل توسط دستگاه‌های اطلاعاتی اعلام می‌شود.

وحیدی همچنین درباره آمار تلفات جانی این حملات گفت که ۵۴ نفر از کشته‌شدگان زن و ۳۴ نفرشان مرد هستند. از این تعداد ۱۲ مهاجر افغانستانی هستند. ۱۰ نفر زیر ۱۰ سال و ۳۰ نفر زیر ۱۸ سال سن دارند.

وحیدی از بازداشت برخی عوامل این حملات خبر می‌دهد که دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی به خاطر ناتوانی در مقابله با حملات منتسب به داعش یا اسرائیل و در عین حال، سرکوب کنشگران مدنی و صنفی زیر انتقاد شدید قرار دارد.

دادستان کل کشور فعالان شبکه‌های اجتماعی را تهدید کرد

در پی انفجارهای مرگبار در کرمان، محمد موحدی آزاد، دادستان کل کشور به همه دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور چنین دستور داد:

با توجه به ضرورت برخورد قاطع با اشخاص غافل یا معاندی که بعد از حادثه دلخراش تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان، با تولید، انتشار و بازنشر محتوای کذب و خلاف قانون و دارای وصف مجرمانه در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، امنیت روانی جامعه را مخدوش می‌کنند، لازم است به قید فوریت، دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظام، ضمن رصد جامع، به‌هنگام و هوشمند در فضای مجازی و رسانه‌ای، همه عوامل و مرتکبین مرتبط با موضوع و دارای مسئولیت قانونی را شناسایی و به‌منظور رسیدگی و اقدام مناسب قضایی به دادسرای ذی‌صلاح معرفی کنند.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • روحانی زاده از قم

    حکومت اسلام ضد بشر بسیار هم خوشحال است که اینهمه شهید را به بارگاه کبریائي حاج قاسم پیشکش کرده است! اینکه نادر بدیع و کامی کوشانی در مورد بچه کشی مطلب نوشته اند درمورد بچه کشی بزرگترین بچه کش علی اهریمن امام اول شیعیان است. در آنجا طبق گفته تاریخ و تکرار آن توسط امام امت و همه روشنفکران و بنی صدریها و مجاهدین خلق و کتابهای تاریخ شیعه و سنی این علی اهریمن پیشکسوت هیتلر و موسیلینی و پولپوت و استالین و چايشسکو و خمینی و خامنه ای و کلیه روحانیون از آیت الل تا آخوند و ملا و روحانی و مداح و طلبه شخصا سر بین ۷۰۰ تا ۱۱۰۰ یهودی پیر و جوان و کودک و دختر و پسر را از یهودیان بنی قریظه بریده. باز هم طبق امام خمینی با با بریدن هر سر و جهیدن خون قربانیان بریش مبارکش این امام بزرگوار این خونخوار همه ی تاریخ بشاشتر هم میشده و در آٔمکشی مصمم تر. چندی پیش با یک بنی صدری مشاجره داشتم می فرمود جنگ جنگ است! امام علی طبق تاریخ خود شیعیان که چه اصلاحطلب و چه اصولگرا چه شیعه و چه سنی چه بنی صدری و چه مجاهعدینی در ۴ سال و ۹ ماه خلافتش علی اهریمن سر ۷۵۰۰۰ نفر را بریده. شما تقسیم بر سال و ماه و هفته و روز بکنید تا ببینید علی چه خون۰واری بوده. در ضمن بروید کتاب ۲۳ سال علی دشتی را بخوانید که یک آیت الله و مورخ است و الکی نمی نویسد. فقط برای نمونه آیت الله علی دشتی علی مینویسد در کشتار یهودیان امام علی اهریمن یک بچه دختر شش ساله همبازی عایشه را که در حال خاکبازی ست صدا می زند و آن دختر بچه با شادی سرش را میگذارد در اختیار علی ابن ابی طالب این مظهر عدالت شیعیان و علی سر آن بچه را در حالی که بریش آن اهریمن میخندیده می برد. و حالا بیائید امام حسین را نگاه کنید اولا به دختر بچه ی شش ساله یزدگرد ساسانی شهربانو تجاوز میکند و چون بچه دختر است آن هیولا بیمار امام سجاد شیعیان را می زاید که از تولد تا مرگ روده ی بزرگش از شکمش بیرون بوده، برای همین نمی توانسته بنشیند و همیشه کونش هوا بوده برای همین او را سجاد یعنی سجده کننده ی مداوم مینامند. به خواطر نشیمنش و روده ی بزرگش که بیرو.ن بوده. بعد علی اکبر را که ۱۳ سالش است میبردش به جنگ و به کشتنش میدهد، اما دست بردار نیست بچه شش ماهه اش علی اصغر را سپر بلا میکند و سر دست بلند میکند و به قول خودشان به تیر حرمله اش می سپارد. حالا یک عده واقعا بیمار «روشنفکرها» و «فیلسوفها»ی احمق دارند در مورد اسلام پژوهش میکنند و خصوصا در غرب برای خودشان دکان و دسک باز کرده اند. ایرانی ها کافر هم دلشان نمی آید که مردم معتقد به جنایتکاران را بیازارند!