ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ترکیه بار دیگر اقلیم کردستان و شمال سوریه را بمباران کرد

در سکوت همپیمانان ترکیه در ناتو، حملات این کشور به اقلیم کردستان عراق و شمال سوریه که در کنترل نیروهای کرد است، ادامه دارد. سازمان امنیت ترکیه (میت) ادعا کرده است یکی از اعضای برجسته حزب کارگران کردستان ترکیه را در این حملات کشته است.

حملات ترکیه به اقلیم کردستان و شمال سوریه ادامه دارد.

وزارت دفاع ترکیه سه شنبه ۲۶ دی/ ۱۶ ژانویه از تداوم حملات هوایی به مناطقی در شمال کردستان عراق و سوریه خبر داد و ادعا کرد ۲۳ هدف را نابود کرده است.

در اقلیم کردستان عراق بلندی‌های قندیل، خاکورک، قره و متینا که ترکیه ادعا می‌کند محل اختفای اعضای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) است، هدف حمله قرار گرفتند. هنوز آماری از تلفات انسانی این حملات که شامگاه دوشنبه ۲۵ دی/ ۱۵ ژانویه صورت گرفت، منتشر نشده است.

جنگنده‌های ترکیه در سوریه نیز مناطق تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) را بمباران کردند. ارتش ترکیه ادعا کرده است در این حملات «ریحان آموده» از اعضای برجسته حزب کارگران کردستان را در نزدیکی قامشلی کشته است.

ارتش ترکیه همچنین از کشته شدن شماری از نظامیان یگان‌های مدافع خلق، شاخه نظامی نیروهای سوریه دموکراتیک خبر داده است اما نیروهای دموکراتیک در اطلاعیه‌ای رسمی این موضوع را تکذیب کرد.

ترکیه از شش اکتبر ۲۰۲۳/ ۱۴ مهر ۱۴۰۲ دور تازه حملات به شمال سوریه و اقلیم کردستان عراق را آغاز کرده است. با وجود وقفه‌های کوتاه مدت اما این حملات، به صورت پیوسته تکرار شده‌اند.

پس از کشته شدن حداقل ۹ نظامی ترکیه در درگیری با گریلا‌های حزب کارگران کردستان ترکیه در ۱۲ ژانویه/ ۲۲ دی در بلندی‌های قندیل، ارتش ترکیه بار دیگر به حملات خود شدت بیشتری داد.

قسد گفته است پهپادهای ترکیه یک انبار گندم در شمال کوبانی، دو نیروگاه برق در جزیره و قامشلو، یک آسیاب در حسکه و چند زیرساخت و انبار دیگر را هدف قرار دادند که موجب قطع برق در حداقل ۶۰۰ روستا شده است.

نیروهای سوریه دموکراتیک همچنین حملات پیاپی ترکیه به مناطق تحت کنترل خود را «جنایت جنگی» خواند و گفت که این حملات خدمات ضروری چون آبرسانی، برق رسانی و تامین سوخت و غذا را با مانع روبرو می‌کند. قسد بر حق دفاع از خود و اقدام متقابل تاکید کرد.

ترکیه به عنوان عضو ناتو ادعا می‌کند قسد نیروی وابسته به حزب کارگران کردستان است. هم‌پیمانان ترکیه در ناتو تا به حال اقدامی برای جلوگیری از حملات به شمال سوریه و اقلیم کردستان انجام نداده‌اند.

دولت ترکیه پیش از این با اشغال بخشی از مناطق شمال سوریه گفته بود که به دنبال ایجاد منطقه امن حائل است و می‌خواهد بخشی از آوار‌گان سوریه‌ را در این مناطق اسکان بدهد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.