ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«مقاومت اسلامی» عراق به پایگاه نظامی عین‌الاسد حمله موشکی کرد _ ممکن است شمار مجروحان افزایش یابد

گروه «مقاومت اسلامی» عراق با چند موشک و راکت به پایگاه نظامی عین‌الاسد در استان الانبار عراق حمله کرد. سنتکام می‌گوید دست‌کم یک نظامی عراقی در این حمله مجروح شده و چند نظامی آمریکایی نیز دچار آسیب‌های تروماتیک مغزی شده‌اند.

در شامگاه ۳۰ دی/ ۲۰ ژانویه پایگاه نظامی ایالات متحده آمریکا در عین‌الاسد هدف حملات موشکی قرار گرفت. فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا (سنتکام) گفت که چند نظامی دچار آسیب تروماتیک مغزی شده‌اند.

به گفته سنتکام ساعت ۶:۳۰ بعدازظهر چندین موشک بالستیک و راکت از سوی شبه نظامیان مورد حمایت ایران به سمت پایگاه نظامی عین‌الاسد شلیک شد.

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا ادعا کرده است که بیشتر موشک‌ها «رهگیری و منهدم شدند در حالی که شمار دیگری به پایگاه اصابت کردند». به گفته این نهاد نظامی در جریان حملات حداقل یک نظامی عراقی مجروح شده و چند نظامی آمریکایی هم تحت معاینات پزشکی به منظور بررسی آسیب‌های تروماتیک مغزی قرار گرفته‌اند.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

نیویورک تایمز حمله شامگاه شنبه به عین‌الاسد را جدی‌ترین حمله به مواضع نظامی ایالات متحده در عراق از زمان شروع جنگ در غزه عنوان کرد. مرکز فرماندهی نیروهای ایالات متحده گفته است که ارزیابی خسارت ادامه دارد. یک مقام آمریکایی هم به روزنامه نیویورک تایمز گفت بر اساس گزارش فرماندهان نظامی ممکن است شمار زخمی‌ها افزایش یابد.

گروه مقاومت اسلامی عراق به صورت رسمی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و گفت که به حملات خود علیه «اشغالگران» ادامه می‌دهد.

این حمله چند ساعت پس از کشته شدن چهار نظامی ارشد جمهوری اسلامی ایران در سوریه، که دو تن از آن‌ها از مقام‌های ارشد سپاه قدس بودند صورت گرفت.

ایالات متحده آمریکا و متحدان او جمهوری اسلامی ایران را عامل پشت صحنه حمله به مواضع و پایگاه‌های خود در عراق و سوریه می‌دانند. ایران اما می‌گوید نقشی در این حملات ندارد و نیروهای «مقاومت» همسو با دولت جمهوری اسلامی، به صورت مستقل اقدام می‌کنند.

از آغاز حملات اسرائیل به غزه که دامنه آن به مناطقی از جنوب لبنان نیز کشیده شده است، انصارالله (حوثی‌ها) در یمن و مقاومت اسلامی در عراق چند مرتبه به کشتی‌های باری در دریای سرخ و پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق حمله کردند. ایالات متحده آمریکا در پاسخ چند نقطه از یمن را دو مرتبه بمباران کرده است.

بنابر اعلام پنتاگون، طی سه ماه اخیر حدود ۱۴۰ حمله موشکی و راکتی علیه نظامیان آمریکا در عراق و سوریه رخ داده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.