ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بیمارستان گاندی تهران آتش گرفت

آتش‌سوزی در بیمارستان خصوصی گاندی تهران پس از سلسله‌ای از هشدارها در سال‌های اخیر درباره ناایمن‌بودن بیمارستان‌های تهران در برابر خطر حریق رخ می‌دهد. هنوز علت این آتش‌سوزی مشخص نیست.

به دنبال آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی در تهران، محمد‌اسماعیل توکلی، رئیس اورژانس تهران از آماده‌باش اورژانس خبر داد. رئیس بیمارستان گاندی هم گفت تخلیه بیمارستان آغاز شده و در صورت نیاز بیماران به بیمارستان‌های دیگر منتقل خواهند شد.

خبر وقوع آتش‌سوزی در بیمارستان گاندی تهران را عصر پنج‌شنبه ۵ بهمن جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران تأیید کرد. او گفت که ساعت ۱۹ وقوع آتش‌سوزی به آتش‌نشانی اطلاع داده شده است و آتش‌نشان‌ها در حال مهار آتش هستند.

ویدئو و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی بیانگر گسترده بودن آتش‌سوزی است اما هنوز تلفات جانی این حادثه نامشخص است. پلیس در محدوده بیمارستان منع تردد اعلام کرد.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

احسان مؤمنی، معاون عملیات پلیس راهور تهران از مردم خواست که که از تردد غیرضروری و تجمع در اطراف محل حادثه و معابر پیرامونی آن خودداری کنند.

به دنبال این حادثه، رئیس بیمارستان گاندی از تخلیه بیمارستان خبر داد و گفت که کار تخلیه شروع شده است و در صورت نیاز بیماران به بیمارستان‌های دیگر منتقل خواهند شد.

شبکه خبر صدا و سیما ایران هم گفت که هنوز شمار تلفات این آتش‌سوزی گسترده نامشخص است. خبرنگاران حاضر در محل آتش‌سوزی گفته‌اند آتش‌نشانان شعله‌های حریق در تمامی طبقات به غیر از طبقه ۱۲ تا ۱۶ را مهار کرده‌اند.

آتش‌سوزی در بیمارستان خصوصی گاندی تهران پس از سلسله‌ای از هشدارها در سال‌های اخیر رخ می‌دهد.

حسین قناعتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران خرداد ۱۴۰۱ گفته بود:

تعداد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی پایتخت که اخطار آتش‌نشانی دارند آنقدر زیاد است که اگر همه آن‌ها تعطیل شوند، درمان در تهران مختل خواهد شد.

آذر همان سال مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران گفت برای همه بیمارستان‌های ناایمن اخطار صادر شده است.

پنج‌شنبه پنجم بهمن جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی نیز گفت که پنج بار به بیمارستان گاندی هشدار خطر حریق داده شده بود:

تاکنون ۵ مرتبه به بیمارستان گاندی اخطار ناایمن بودن داده شده‌ بود. آبان ماه سال جاری آخرین باری بود که به این بیمارستان در جلسه کمیته ایمنی منطقه هشدار و اخطار دادیم و قول رفع ایرادات را داده بودند اما ترتیب اثر نداده اند.

نادیده گرفتن اخطار نهادهای نظارتی و رعایت نکردن استانداردهای ضروری در سال ۱۳۹۵ موجب آتش‌سوزی وسیع در ساختمان پلاسکو شد.

۱۹ دی سال جاری روزنامه شرق در گزارشی هشدار داده بود:

تهران پر از پلاسکوهایی است که هنوز نوبت ریزش آنها نرسیده است.

به‌روزرسانی: خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) در گزارشی اعلام کرد که هیچ یک از کادر درمان و بیماران در اثر این حادثه آسیبی ندیده اند.

این گزارش در صورت انتشار اطلاعات جدید به روز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.