ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آمریکا چند شرکت را به‌دلیل حمایت مالی از سپاه و حزب‌الله لبنان تحریم کرد ـ درخواست تحریم‌های نفتی بیشتر

شرکت‌ها و فردی که تحریم شده‌اند در ترکیه و لبنان مستقر هستند. وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید این نهادها صدها میلیون دلار درآمد فروش کالاهای ایرانی را در اختیار «گروه‌های تروریستی» منطقه قرار می‌دهند.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا چهارشنبه ۱۱ بهمن / ۳۱ ژانویه سه نهاد و یک فرد مستقر در لبنان و ترکیه را به دلیل حمایت مالی از نیروی قدس سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان تحریم کرد.

براساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، شرکت «میرا ایهراکت ایتالات پترول» (Mira Ihracat Ithalat Petrol) در ترکیه که کالاهای ایرانی را خریداری و حمل و نقل می‌کرد و به فروش می‌رساند به‌همراه ابراهیم طلال العویر، مدیرعامل و مالک آن تحریم شده‌اند.

همچنین شرکت «یارا آفشور سال» (Yara Offshore SAL) در لبنان، از شرکت‌های وابسته به حزب‌الله که با استفاده از کشتی‌های تحریم‌شده، فروش بزرگ کالاهای ایرانی به حکومت سوریه را تسهیل کرده است؛ و شرکت تجهیزات حفاری «هیدرو» در لبنان که ارسال کالاهای ایرانی به ارزش صدها میلیون دلار به سوریه را تسهیل و در تأمین مالی نیروی قدس سپاه پاسداران شرکت داشته است در فهرست این تحریم‌ها قرار دارند.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای گفت:

این نهادها صدها میلیون دلار درآمد از فروش کالاهای ایرانی از جمله فروش به دولت سوریه به‌دست آورده‌اند. این فروش کالا، منبع اصلی تأمین مالی برای ادامه فعالیت‌های تروریستی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب‌الله و حمایت از دیگر سازمان‌های تروریستی در سراسر منطقه است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی در این‌باره افزود این اقدام عزم آمریکا را در «جلوگیری از بهره‌برداری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گروه‌های تروریستی وابسته به آن از سامانه تجارت بین‌المللی با هدف تأمین مالی فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده» نشان می‌دهد.

درخواست تحریم‌های نفتی بیشتر علیه ایران

۱۱ عضو حزب دموکرات و ۵۱ عضو حزب جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، خواهان تحریم‌های شدیدتر نفتی علیه جمهوری اسلامی ایران شدند.

در این نامه به حمله حماس به اسرائیل در ۱۵ مهر / ۷ اکتبر سال گذشته میلادی و حملات نیروهای نیابتی ایران به پایگاه‌های آمریکا در منطقه خاورمیانه اشاره شده و خواهان تشدید تحریم‌های بیشتر بر صادرات نفتی ایران، نهادهای فعال در این صادرات و همچنین بنادر و پالایشگاه‌های دریافت‌کننده این فرآورده‌ها و مؤسساتی که امور مالی و معاملاتی آن‌ها را تسهیل‌ می‌کنند، شده است.

امضاکنندگان نامه معتقدند که صادرات نفتی ایران منبع درآمد نیروهایی است که خواهان نابودی اسرائیل هستند.

آن‌ها همچنین از کاهش شدت تحریم‌ها علیه صادرات نفتی جمهوری اسلامی انتقاد کرده و خواهان تغییر این سیاست شده‌اند.

آمریکا ۲۶ آبان / ۱۷ نوامبر نیز تحریم‌هایی را علیه گروه‌های شبه‌نظامی همسو با ایران در خاورمیانه، از جمله کتائب حزب‌الله در عراق وضع کرد و آن‌ها را به دست داشتن در حملات علیه ایالات متحده و شرکای آن در عراق و سوریه متهم کرد. جنگ در غزه سطح تهدید برای نیروهای آمریکایی در خاورمیانه را افزایش داده است. حملات به پایگاه‌ها و نیروهای نظامی به صورت عمده در دو کشور سوریه و عراق انجام می‌شود و هشدارهای دیپلماتیک در مورد گسترش شعله‌های درگیری تاکنون اثربخش نبوده است.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.