ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دادگاه فدرال آمریکا از بایدن خواست تا حمایت از «نسل‌کشی محتمل» در غزه را بررسی کند

دادگاه درباره شکایت مدافعان حقوق بشر از دولت آمریکا درباره «نسل‌کشی» در غزه گفته است اختلاف‌ها بر سر سیاست خارجی خارج از صلاحیت آن است. مدافعان شکایت بررسی پرونده را پیروزی دانستند.

دادگاه فدرال ایالات متحده آمریکا پرونده‌ای که جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور و دیگر مقام‌های ارشد آمریکایی را به همدستی در «نسل‌کشی اسرائیل در غزه» متهم می‌کرد، رد کرد.

جفری وایت، قاضی دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده، این پرونده را با استناد به تقسیم اختیارها براساس قانون اساسی آمریکا رد کرد و گفت اختلاف‌ها بر سر سیاست خارجی، خارج از صلاحیت او است.

با این حال، قاضی جفری وایت از بایدن، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه و لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا خواست تا «نسل‌کشی در غزه» را بررسی کنند. او گفت:

موارد نادری وجود دارند که در آن‌ها نتیجه مطلوب در دسترس دادگاه نیست. با این حال، همان‌طور که دیوان بین‌المللی کیفری دریافته است، رفتار اسرائیل احتمالاً نسل‌کشی است.

دادگاه از مقام‌های آمریکایی خواست که نتایج حمایت بی‌دریغ خود از محاصره نظامی فلسطینی‌ها در غزه را بررسی کنند.

این شکایت اواخر سال گذشته از سوی گروه‌های مدافع حقوق بشر و فلسطینی‌ها ارائه شد و جو بایدن، آنتونی بلینکن و لوید آستین را متهم کرد که به مسئولیت‌های خود براساس قوانین بین‌المللی و داخلی برای جلوگیری از «نسل‌کشی در غزه» عمل نکرده‌اند.

در این دعوی گفته شده بود که ایالات متحده که سالانه میلیاردها دلار کمک نظامی به اسرائیل می‌کند، موظف است «نفوذ واضح و قابل توجه خود بر اسرائیل را اعمال کند».

این شکایت در حالی مطرح شد که دولت بایدن با فشارهای فزاینده‌ای برای پایان دادن به حمایت از اسرائیل روبه‌روست.

به‌رغم رأی دادگاه، مدافعان این شکایت حکم صادرشده را یک پیروزی ارزیابی کردند و گفتند تصمیم دادگاه برای شنیدن استدلال آن‌ها گام مهمی است. جلسه استماع جمعه گذشته در کالیفرنیا برگزار شد و فلسطینی‌ها درباره وضعیت وخیم غزه شهادت دادند.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.