ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جمعی از زندانیان قزلحصار خطاب به ندا النشیف:

«هر گونه گزارشی بدون بازدید از زندان‌ها و صحبت با زندانیان معتبر نخواهد بود»

شماری از زندانیان اعتصابی زندان قزلحصار خطاب به معاون کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل نوشته‌اند: «روشن است که هرگونه گزارش یا نتیجه‌گیری در موضوع اعدام زندانیان در ایران توسط شما و دیگر مقامات و نهادهای سازمان ملل متحد، بدون بازدید از زندان قزلحصار و گفتگوی آزاد و بدون محدودیت با شاهدان زنده نقض حقوق بنیادین بشر در این زندان، نزد افکار عمومی جامعه بین‌المللی معتبر نخواهد بود.»

سرکار خانم ندا النشیف
معاون کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل
با سلام

از پس دیوارهای بلند زندان قزلحصار، مطلع شدیم که جنابعالی برای بررسی مسائل مربوط به حقوق بشر از جمله اعدام زندانیان، سفری دو روزه به تهران خواهید داشت. لازم دانستیم که به اطلاع برسانیم، در بسیاری از زندان‌های ایران همچون زندان ارومیه، زندان مرکزی زاهدان، زندان شیبان اهواز، زندان عادل‌آباد شیراز و ده‌ها زندان دیگر کشور ما هر هفته شماری از شهروندان زندانی با اتهامات سیاسی و عقیدتی و اتهامات غیر سیاسی، بدون برخورداری از حق دادرسی منصفانه به دار آویخته می‌شوند.

سرکار خانم النشیف
خوب است که اطلاع داشته باشید، ما زندانیان سیاسی زندان قزلحصار در اعتراض به این روند غیرانسانی، اعدام همبندی‌ها و نقض “حق زندگی” هموطنان زندانی‌مان، از سه‌شنبه هفته گذشته تا زمان توقف این روند ضدحقوق‌بشری، هر سه‌شنبه دست به اعتصاب  غذا خواهیم زد. چون سه‌شنبه‌های سیاه یا روز اعدام همبندی‌های ماست، یا آخرین روز زندگی آنها در کنج سلول‌های انفرادی است و یا روزی‌ است که پیکرهای بی‌جانشان را از زندان خارج کرده و گاه حتی همان پیکر بی‌جان را هم تحویل خانواده‌ها نمی‌دهند.

در آخر با توجه به اینکه زندان قزلحصار مرکز اصلی نگهداری زندانیان زیر حکم اعدام و محل اجرای این حکم غیرانسانی در تهران است؛ از جنابعالی دعوت می‌کنیم در این سفر به این زندان آمده و مشاهدات ما و دیگر زندانیان از جزئیات نقض حقوق همبندی‌های اعدام شده‌ ما در ماه‌ها و سال‌های اخیر را از نزدیک بشنوید.

سرکار خانم النشیف
روشن است که هرگونه گزارش یا نتیجه‌گیری در موضوع اعدام زندانیان در ایران توسط شما و دیگر مقامات و نهادهای سازمان ملل متحد، بدون بازدید از زندان قزلحصار و گفتگوی آزاد و بدون محدودیت با شاهدان زنده نقض حقوق بنیادین بشر در این زندان، نزد افکار عمومی جامعه بین‌المللی معتبر نخواهد بود.

با احترام
جمعی از زندانیان اعتصابی سه‌شنبه‌های سیاه زندان قزلحصار
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.