ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ان‌بی‌سی نیوز: آمریکا به کشتی تجسسی ایران حمله سایبری کرد

پس از آن‌که سنتکام اعلام کرد بیش از ۲۰۰ بسته تجهیزات نظامی ایران برای حوثی‌های یمن را توقیف کرده است، سه مقام آمریکایی گفتند ایالات متحده به‌تازگی به یک کشتی نظامی ایرانی در دریای سرخ و خلیج عدن که اطلاعاتی درباره کشتی‌های باری جمع‌آوری می‌کرد حمله سایبری کرده است.

شبکه ان‌بی‌سی نیوز آمریکا پنج‌شنبه شب ۲۶ بهمن / ۱۵ فوریه ضمن اعلام خبر «حمله سایبری آمریکا به کشتی تجسسی ایران» افزوده است که این حمله سایبری یک هفته پیش به‌عنوان بخشی از واکنش واشنگتن به حمله پهپادی شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در عراق صورت گرفت. آمریکا می‌گوید این حمله اواخر ماه گذشته که سه نظامی آمریکایی را در اردن به کشتن داد و ده‌ها نفر دیگر را زخمی کرد، کار شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران بوده است.

ان‌بی‌سی نیوز گزارش داد که هدف از این عملیات، جلوگیری از توانایی کشتی ایرانی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با شبه‌نظامیان حوثی در یمن بود.

دو تن از مقامات آمریکایی نام کشتی ایرانی را اعلام نکردند اما یکی از آن‌ها گفت این عملیات بر روی کشتی «ام‌وی بهشاد» انجام شده است.

شرکت «تانکر ترکرز» که بر عبور و مرور کشتی‌ها نظارت دارد در شبکه اجتماعی ایکس گفته است که این کشتی از ۱۲ روز پیش در جیبوتی بود و در این مدت حملات در خلیج عدن به‌شدت کاهش یافت.

روز پنج‌شنبه همچنین ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه خاورمیانه (سنتکام) اعلام کرد که ۸ بهمن / ۲۸ ژانویه یک محموله تسلیحات ایرانی برای حوثی‌های یمن را در دریای عرب توقیف کرده است.

در بیانیه سنتکام گفته شد که کشتی «یو.اس.سی.جی.سی کلیرنس» گارد ساحلی آمریکا که به فرمانده مرکزی نیروی دریایی آمریکا منصوب شده بود، کشتی را شناسایی و کنترل آن را در دریای عرب به‌دست گرفت و بیش از ۲۰۰ بسته حاوی اجزای موشک بالستیک میان‌برد، مواد منفجره، قطعات شهپاد، تجهیزات ارتباطی و شبکه درجه یک نظامی، مجموعه‌های پرتاب موشک هدایت‌شونده ضدتانک و سایر تجهیزات نظامی را کشف کردند.

بیانیه افزود عرضه، فروش یا انتقال مستقیم یا غیرمستقیم چنین کمک‌هایی ناقض قطعنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل است.

حوثی‌های وابسته به جمهوری اسلامی ایران که کنترل پرجمعیت‌ترین بخش‌های یمن را در دست دارند، در هفته‌های اخیر موجی از پهپادها و موشک‌ها را به سمت کشتی‌های تجاری در دریای سرخ و خلیج عدن پرتاب کرده‌اند و این اقدامات خود را پاسخی به عملیات‌ نظامی اسرائیل در غزه و نشانه‌ای از همبستگی با فلسطینی‌ها می‌دانند.

این حملات تجارت بین آسیا و اروپا را کُند کرده و نگرانی از تنگناهای عرضه کالاهای تجاری را افزایش داده است.

ارتش ایالات متحده با حملاتی علیه این گروه پاسخ داده است. جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در ماه ژانویه سال جاری گفت که حملات به اهداف حوثی‌ها ادامه خواهد داشت و ممکن است متوقف نشود.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.