ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کارشناسان سازمان ملل ادعای تعرض جنسی اسرائیل به زنان فلسطینی را تأیید کردند

هیئتی از کارشناسان سازمان ملل اعلام کردند شواهد موثقی دارند که نشان می‌دهد زنان و دختران فلسطینی در زمان بازداشت توسط نیروهای اسرائیلی مورد تجاوز جنسی، تعرض و تهدید به تجاوز قرار گرفته‌اند. این هیئت خواستار انجام تحقیقات کامل و رسیدگی به این مسئله شد.

بر اساس گزارش روزنامه گاردین، هیئتی از کارشناسان سازمان ملل اعلام کرد شواهدی مبنی بر حداقل دو مورد تجاوز جنسی، در کنار چندین مورد تحقیر جنسی و تهدید به تجاوز در دست دارد.

ریم آلسالم، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور خشونت علیه زنان و دختران گفت میزان خشونت جنسی واردشده می‌تواند به مقدار قابل توجهی بیشتر از موارد مستند شده باشد. او با اشاره به اینکه یکی از دلایل تردید قربانیان در دادن گزارش تجاوز جنسی به دلیل ترس آن‌ها از انتقام‌جویی است، افزود «به همین خاطر احتمالاً برای مدتی طولانی از تعداد واقعی قربانیان اطلاع و آمار دقیقی نخواهیم داشت».

این گزارشگر سازمان ملل گفت در موج بازداشت‌های زنان و دختران فلسطینی، پس از حملات ۷ اکتبر، رویکردی سهل‌انگارانه نسبت به تعرض جنسی در بازداشتگاه‌های اسرائیل وجود داشت که میزان تهدیدات را بالا برد. آلسالم افزود: «به طور کلی، خشونت علیه زنان فلسطینی و تلاش برای سلب کیفیت‌های انسانی آن‌ها در طول جنگ توسط نظامیان اسرائیل عادی‌سازی شده است».

انجمن بحران تجاوز جنسی اسرائیل، در گزارشی استفاده از تجاوز به عنف و سایر آزارهای جنسی توسط مهاجمان حماس را «سیستماتیک و عمدی» اعلام کرده بود. تعرضاتی که آلسالم و دیگر کارشناسان سازمان ملل نیز آن را محکوم کردند و بعدتر موضوع گزارشی از سوی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد خشونت جنسی، پرامیلا پَتن شد. آلسالم گفت هنوز نمی‌داند گزارش پتن اتهامات تعرض و تجاوز جنسی به زنان و دختران فلسطینی را نیز پوشش می‌دهد یا خیر، اما امیدوار است این موضوع را به زودی با او در میان بگذارد.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

از سوی دیگر، دولت اسرائیل اتهامات خشونت جنسی علیه زنان فلسطینی‌ را «ادعاهایی نفرت انگیز و بی‌اساس» خواند و آن‌ها را تماماً رد کرد. متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت دولت از این اتهامات آگاه بوده و از مقامات اسرائیلی درخواست کرده در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهند. میلر گفت:

من نمی‌توانم به طور مستقل گزارش‌ها را تأیید کنم. اما ما به صراحت گفته‌ایم که با غیرنظامیان و افراد بازداشت‌شده باید رفتاری انسانی، مطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه شود. ما قویاً از اسرائیل می‌خواهیم که به طور کامل و شفاف اتهامات معتبر را بررسی کند و برای هرگونه پاسخگویی در مورد سوء استفاده‌ها و تخلفات اطمینان حاصل کند، این موضع ما خواهد بود.

کارشناسان سازمان ملل در گزارش خود که روز دوشنبه ۳۰ بهمن / ۱۹ فوریه ارائه شد، گفتند: «ما از گزارش‌های متعدد مبنی بر تعرض و تجاوز به زنان فلسطینی در حین بازداشت به شدت متأثریم، مواردی مانند برهنه کردن و تفتیش بدنی زنان توسط افسران مرد ارتش اسرائیل». کارشناسان مستقل نیز که از سوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل منصوب شده‌اند، گزارشی از عکس‌های تحقیرآمیز زندانیان زن فلسطینی تهیه کردند که توسط سربازان اسرائیلی گرفته و در اینترنت بارگذاری شده‌اند.

با توجه به تخمین‌های رسمی،  تعداد کشته‌شدگان در غزه تا امروز به ۳۰ هزار نفر رسیده است و زنان و دختران در کشتار گسترده غیرنظامیان فلسطینی در امان نمانده‌اند. کارشناسان به گزارش‌هایی از کشته شدن خودسرانه زنان و دختران در غزه، حتی توسط اعضای خانواده‌شان نیز اشاره کردند. آن‌ها در بیانیه مشترک خود گفتند: «ما از گزارش‌هایی مبنی بر هدف‌گیری عمدی و کشتار غیرقانونی زنان و کودکان فلسطینی در مکان‌هایی که پناهنده شده‌اند یا در هنگام فرار آن‌ها شوکه شده‌ایم». طبق گزارش‌ها، برخی از آنها تکه پارچه سفیدی نیز در دست داشتند اما توسط ارتش اسرائیل یا نیروهای وابسته به آن کشته شدند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.