ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کارشناسان سازمان ملل: نیروهای حماس در حمله هفتم اکتبر احتمالاً مرتکب خشونت جنسی شده‌اند

گروه بازرسان سازمان ملل می‌گوید به اطلاعات روشن و قابل‌اعتمادی دست یافته مبنی بر این‌که پیکارجویان حماس در جریان این حمله به اشکال مختلفی از خشونت جنسی دست زده‌اند که اثبات آن نیازمند «بازرسی همه‌جانبه» است.

گروهی از کارشناسان سازمان ملل متحد دوشنبه چهارم مارس / ۱۴ اسفند گزارش کردند که «شواهد و دلایلی معقولی» وجود دارد مبنی بر این‌که پیکارجویان حماس در جریان حمله هفتم اکتبر به اسرائیل، احتمالاً مرتکب خشونت جنسی، از جمله تجاوز و تجاوز گروهی شده‌اند.

این گروه از کارشناسان تحت هدایت پرامیلا پاتن، نماینده ویژه سازمان ملل در زمینه خشونت جنسی در منازعات، در فاصله ۲۹ ژانویه و ۱۴ فوریه سال جاری به اسرائیل رفتند تا اطلاعاتی را در زمینه خشونت جنسی در حملات هفتم اکتبر حماس جمع‌آوری، تحلیل و اعتبارسنجی کنند. 

به گزارش خبرگزاری رویترز، در گزارش ۲۴ صفحه‌ای سازمان ملل آمده است:

اطلاعات مفصل و قابل‌اعتمادی نیز جمع شده است که می‌تواند نشان‌دهنده برخی اشکال خشونت جنسی، مثل بریدن اندام‌های جنسی، شکنجه جنسی یا رفتار بی‌رحمانه، غیرانسانی و تحقیرکننده باشد.

حماس چندین مرتبه اتهام‌های خشونت جنسی را رد کرده است.

پیکارجویان حماس هفتم اکتبر سال میلادی گذشته با شکستن دیوار حائل اسرائیل به سرزمین‌های تحت کنترل اسرائیل حمله کردند. در جریان این حملات، ۱۲۰۰ نفر کشته و ۲۵۳ نفر به اسارت گرفته شدند. در مقابل، ارتش اسرائیل تاکنون بیش از ۳۰هزار فلسطینی را در نوار غزه کشته است.

گزارش اخیر سازمان ملل می‌افزاید:

گروهِ مأمور، اطلاعات روشن و متقاعدکننده‌ای یافته مبنی بر این‌که برخی از اسیرانی که به غزه برده شده‌اند مورد شکل‌های گوناگونی از خشونت جنسی مرتبط با منازعه قرار گرفته‌اند و شواهد و دلایل معقولی دارد مبنی بر این‌که چنین خشونت‌هایی احتمالاً ادامه دارند.

این گروه گفته است که برای اثبات میزان، مقیاس و انتساب مشخص خشونت جنسی «بازرسی همه‌جانبه» لازم است.

هر دو طرف به اعمال خشونت جنسی متهم‌اند

کارشناسان سازمان ملل همچنین گفته‌اند که اطلاعاتی از منابع رسمی و منابع جامعه مدنی و مصاحبه‌های مستقیم درباره «خشونت جنسی علیه مردان و زنان فلسطینی در بازداشتگاه‌ها، طی یورش به خانه‌ها و در ایست‌های بازرسی» به‌دست آورده‌اند. این بازداشتگاه‌ها در اسرائیل واقع شده‌اند.

گروه کارشناسان سازمان ملل می‌گوید این اتهام‌ها را با وزارت دادگستری اسرائیل و وکیل ارتش مطرح کرده است. این مقام‌ها در پاسخ گفته‌اند که هیچ شکایتی مبنی بر خشونت جنسی اعضای ارتش اسرائیل دریافت نکرده‌اند.

در اواخر ماه فوریه نیز هیئتی از کارشناسان سازمان ملل اعلام کردند که شواهدی مبنی بر حداقل دو مورد تجاوز جنسی، در کنار چندین مورد تحقیر جنسی و تهدید به تجاوز از سوی نیروهای اسرائیلی در دست دارند.

ریم آلسالم، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور خشونت علیه زنان و دختران گفت میزان خشونت جنسی واردشده می‌تواند به مقدار قابل توجهی بیشتر از موارد مستند شده باشد. او با اشاره به اینکه یکی از دلایل تردید قربانیان در دادن گزارش تجاوز جنسی به دلیل ترس آن‌ها از انتقام‌جویی است، افزود «به همین خاطر احتمالاً برای مدتی طولانی از تعداد واقعی قربانیان اطلاع و آمار دقیقی نخواهیم داشت».

این گزارشگر سازمان ملل گفت در موج بازداشت‌های زنان و دختران فلسطینی، پس از حملات ۷ اکتبر، رویکردی سهل‌انگارانه نسبت به تعرض جنسی در بازداشتگاه‌های اسرائیل وجود داشت که میزان تهدیدات را بالا برد. آلسالم افزود: «به طور کلی، خشونت علیه زنان فلسطینی و تلاش برای سلب انسانیت از آن‌ها در طول جنگ از سوی نظامیان اسرائیل عادی‌سازی شده است.»

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • alefmimmim

    نمی‌دانم آنها که ۴۵ سال پیش هیولای مخوف اسلام را بر روی ما انداختندهیچ اطلاعی از این دین نداشتند آنها که در کتابخانه‌هایشان قسمتی اختصاص به کتب خطی اسلامی دارد که حتی آیات عظام ما با آنها دسترسی ندارند آیاکتب تاریخی که حکایت از حمله اعراب به ایران دارند،در اسناد شما موجود نیست چطور حمله ۱۴ قرن پیش اعراب به ایران کتاب سوزان و تجاوز به زنان و تعمیم آنها به عنوان غنایم جنگی در اسناد شما موجود است شاید نمی‌خواهید بگویید که دختر یزدگرد سوم آخرین پادشاه ساسانی نصیب امام حسین گردید و با این حرف احساسات مردم شهید پرور ایران را جریحه‌دار کنید! از مجامع بین المللی که هنوز تجاوزات جنسی درغزه را به دیده ابهام می‌نگرند انتظار بیش از این نمی‌رود ولی چرا رادیو زمانه در این مورد کوچکترین اظهار نظری نکرده اصلاً اگر انقلابیون حماس در حرکات نفرت آفرین و تجاوزات خود را تکذیب کنند باید در مسلمانی آنها شک کرد! می‌پذیریم که به قول غزاله معتمد خشونت جنسی وجنگ دو روی یک سکه‌اندو قطعاً اسرائیل نیز از این قاعده مستثنا نیست ولی به من بگویید که در کدام آیین و دین جز اسلام این توحش تئوریزه شده و حلال گردیده و با افتخار از آن یاد می‌کنند و حتی از آن به عنوان عاملی برای تشویق سربازانشان به جنگ استفاده می‌کنند آزارها و تجاوزات زندانیان اعم از زن و مرد و کوییر در زندان‌های مخوف ایران هنوز ادامه دارد با شواهد عینی از آن بدتر فتوای آقایان در دهه ۶۰ به الزام تجاوز به دختران باکره توسط زندانبانان تا باکره به بهشت نروند و قس علی هذا