ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازداشت موقت مديرعامل خبرگزاری مهر و سانسور روزنامه‌ها به‌خاطر انتشار خبر حکم کهريزک

رضا مقدسی، مديرعامل خبرگزاری مهر

رضا مقدسی، مديرعامل خبرگزاری مهر به دليل انتشار خبر حکم پرونده بازداشتگاه کهريزک به‌طور موقت بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنيم مقدسی گفت به اين بهانه به مدت ۸ ساعت اجازه خروج از شعبه دادسرا را نداشته است.

مديرعامل خبرگزاری مهر افزود مسئولان قضائی پرونده جديد عليه وی تشکيل دادند و تا ساعت پنج بعداز ظهر اجازه خروج از دادسرا و شعبه را به وی ندادند.

محسن افتخاری، رئیس دادگاه کیفری شب گذشته گفت جزئیات حکم دادگاه کهريزک قابل انتشار نیست و رسانه‌ای که آن را منتشر کرده باید از نظر قانونی پاسخگو باشد.

از سوی ديگر تارنمای بهارنيوز نيز نوشته است برخی مسئولان روزنامه‌های ايران گفته‌اند، دادستانی تهران شب گذشته به تمام مدیران چاپخانه‌های روزنامه‌ها دستور داد از چاپ روزنامه‌هایی که خبر رأی دادگاه پرونده کهریزک را منتشر کرده‌اند خودداری نمایند.

بنا به اين گزارش برخی روزنامه‌ها نیز که تا زمان ابلاغ این دستور چاپ شده بودند، ناچار شدند نسخه‌های چاپ شده خود را کاملا باطل و خمیر کنند و سپس با تغییر صفحات آن را بار ديگر به چاپ برسانند.

اين گزارش به‌عنوان نمونه روزنامه تابناک را مثال زده است که قسمت سانسورشده نسخه چاپی آن به صورت سفید  منتشر شده است.

همچنين روزنامه‌های آرمان، بهار، قانون و چند روزنامه ديگر نیز ناچار شده‌اند در نیمه‌های شب اقدام به حذف خبر حکم دادگاه کهريزک کنند و روزنامه سياست روز نيز منتشر نشده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی : کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران

    [...] گفته‌اند، دادستانی تهران شب گذشته به تمام مدیران چاپخانه‌های روزنامه‌ها دستور داد از چاپ روزنامه‌هایی که خبر رأی دادگاه پرونده کهریزک [...]