نوروزتان پیروز

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هزاران درخت را در جنگل‌های هیرکانی نور قطع کردند

بیش از چهار هزار اصله درخت را در جنگل‌های نور قطع کردند تا برای یک مجتمع گردشگری پارکینگ بسازند. مسئولان منابع طبیعی گفته‌اند قطع درختان «ایرادی ندارد» و با آنها هماهنگ شده است.

منابع محلی از قطع چهار هزار اصله درخت و نهال در جنگل‌های نور خبر دادند. آنها می‌گویند این درختان قطع شده‌اند تا برای یک مجتمع گردشگری پارکینگ احداث شود.

محمد محمدی، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی نور با تایید این موضوع، به خبرگزاری مهر گفت: «گزارش قطع درختان به مسؤولان منابع طبیعی شهرستان و استان اعلام شده است، آنان در پاسخ اعلام کردند که این مساله هماهنگ شده است.»

به گفته او شمار درختان قطع شده «به بیش از چهار هزار اصله» می‌رسد و علاوه بر قطع درختان، «اراضی ملی را هم تخریب می‌کنند».

او همچنین از «مطلع بودن» مدیرکل منابع طبیعی از قطع درختان خبر داد و افزود: پس از اینکه گزارش قطع درختان به او داده شد «در پاسخ گفته بود که به دلیل آنکه در زیر سیم فشار قوی است، موردی ندارد».

در حالیکه مدیر منابع طبیعی قطع درختان را به قرار داشتن آنها در زیر سیم فشار قوی ربط داده است، منابع محلی و فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی نور گفتند این درختان به خاطر ساخت یک پارکینگ قطع شده‌اند.

محمدی گفت: «هیچ قراردادی برای ایجاد پارکینگ در حاشیه این پروژه گردشگری وجود نداشت». او نام پروژه گردشگری را که به خاطر آن درختان را قطع کرده‌اند، فاش نکرد.

او ادعا کرد در حال حاضر موضوع به مسئولان قضایی اطلاع داده شده و «آنها جلوی تخلف را گرفته‌اند».

قطع درختان جنگلی در استان‌های گلستان و مازندران در سال‌های اخیر به یک رویه تکرارشونده تبدیل شده است. ساخت ویلا و پروژه‌های گردشگری دولتی از یک سو و «قاچاقچیان» چوب از سوی دیگر بخش گسترده‌ای از جنگل‌ها را تخریب کرده‌اند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.