ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حملات همزمان اسرائیل به اردوگاه جبالیا در شمال و رفح در جنوب غزه

ارتش اسرائیل می‌گوید بار دیگر به جبالیا حمله می‌کند تا مانع از احیای توان نظامی حماس شود. ساکنان جبالیا می‌گویند در دور جدید این حملات حتی مدارسی که محل اسکان آوارگان هستند هدف قرار می‌گیرند.

ساکنان و رسانه‌های غزه گفتند که تانک‌های اسرائیلی، تحت پوشش آتش شدید از هوا و زمین، روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت/ ۱۳ مه با سرعت بیشتری به سمت اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه پیشروی کردند. این در حالی است که حملات هوایی به رفح در جنوب غزه هم ادامه دارد.

در جبالیا، تانک‌ها در تلاش بودند تا به سمت قلب اردوگاه، بزرگ‌ترین اردوگاه از هشت اردوگاه تاریخی پناهندگان غزه، پیشروی کنند. ساکنان محلی گفتند که گلوله‌های تانک در مرکز اردوگاه فرود آمد و حملات هوایی تعداد زیادی از خانه‌ها را ویران کرد.

نظامیان اسرائیلی صدها فلسطینی را که در پناهگاه‌ها اسکان داده بودند مجبور به ترک آن‌جا کردند.

در رفح، در نزدیکی مرز با مصر، اسرائیل بمباران‌های هوایی و زمینی را در مناطق شرقی شهر افزایش داد.

ساکنان می گویند که تانک‌های اسرائیلی اکنون در شرق جاده صلاح الدین مستقر هستند که بخش شرقی شهر را به دو نیم می‌کند. ساکنان افزودند که بخش شرقی رفح همچون «شهر ارواح» شده است.

شاخه مسلح حماس اعلام کرد که جنگجویان آنها در یکی از خیابان‌های شرق رفح و در شرق جبالیا با نیروهای اسرائیلی درگیر شده‌اند.

در اسرائیل، ارتش چندین بار آژیر خطر را در مناطق نزدیک غزه به صدا درآورد و در مورد پرتاب احتمالی راکت و یا خمپاره از سوی فلسطینیان هشدار داد.

اواخر روز شنبه ارتش اسرائیل گفت حمله مجددشان به جبالیا برای جلوگیری از «احیای قابلیت‌های نظامی حماس در غزه» انجام می‌شود.

ساعد، ۴۵ ساله، ساکن جبالیا، روز یکشنبه از طریق یک اپلیکیشن چت به رویترز گفت: «آن‌ها همه جا را بمباران می‌کنند، از جمله به مدارسی که محل اسکان افرادی است که خانه‌های خود را از دست داده‌اند. جنگ در حال شروع مجدد است، در جبالیا این گونه به نظر می‌رسد».

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه هشدار داد که اسرائیل در معرض خطر مواجهه با شورش در غزه بدون طرح پس از جنگ برای غزه است.

بر اساس آمار وزارت بهداشت غزه، تعداد کشته‌شدگان حملات نظامی اسرائیل در غزه از مرز ۳۵ هزار فلسطینی گذشته است. این حملات سراسر غزه را ویران کرده و باعث یک بحران انسانی عمیق شده است.

این جنگ با حمله حماس به جنوب اسرائیل در ۷ اکتبر آغاز شد که بر اساس آمار اسرائیل، حدود ۱۲۰۰ نفر کشته و بیش از ۲۵۰ نفر گروگان گرفته شدند.

اسرائیل می‌گوید ۶۲۰ سربازش در این درگیری‌ها کشته شده‌اند که بیش از نیمی از آنها در حمله اولیه حماس کشته شده‌اند.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • ahrar

    برای ریشه کن کردن حماس و یافتن تروریستهایی که در افرادعادی وغیرنظامی پنهان شده اند راهی وجود ندارد به غیر تفکیک جمعیت ایشان از یکدیگر. خارج کردن غیر نظامیان از نوارغزه و انتقال انها به محلی امن در اسرائیل تا هم محوطه غزه با اطمینان پاکسازی شود و هم غیرنظامیان در فرصت پیش امده بطور مطلوب امنیت و تغذیه و درمانشان انجام شود.

  • ahrar

    هیچ راهی دیگر وجود ندارد. در اینصورت 4 مزیت روشن بدست میاید: 1. کشتار غیر نظامیان متوقف میشود و فعالیتهای حامیان به اصطلاح صلح که با طرح و پشتیبانی جبهه شرق انجام میشود رنگ خواهد باخت ؛ ودیگر هیچ دستاویزی برای حماس و اربابانش و فرصت طلبانی مثل مصر و ترکیه و.. 2ِ .کمک رسانی ، تغذیه و درمان و.. بدون محدودیت انجام میشود و هیچ نگرانی و دلواپسی در مورد رسیدن این کمکها به تروریستها وجود نخواهد داشت ، صدای معترضین حامی تروریستها هم خاموش میشود. 3. سطح زمین غزه از وجود موانع انسانی و غیر نظامی و نیز امکانات تغذیه و زنده ماندن ستیزه جویان پاکسازی میشود و ظرفیت نظامیان فقط متوجه نبرد با شبه نظامیان تروریستی است ، بدور از هر گونه محدودیت و مزاحمتی. 4. به مردم فلسطینی. به عینه ثابت خواهد شد که با وجود سر و صدای بلند و تبلیغات پوچ جبهه مقاومت و عربها و روسیه و چین هیچ کسی برای انها تره هم خرد نکرد و وارد گود نشد ( هرکس بواسطه منافع خود در ظاهر یار بود ).حتی مصر هم جان مردم را در برابر باز کردن مرز خود و پناه دادن انها بی اهمیت دانست و از حماس هم درخواست نکرد از غزه خارج شود و به پایان فاجعه و جلوگیری از کشتار بیشتر کمک کند و برای این مهم و ختم درد و رنج همان دشمن یهودیشان بهتر از دوستان گرگ صفت یارب و همراهی کرد. این باعث خواهد شد که این دو ملت به این نتیجه برسند که سرانجام مشارکت و همکاری و مدارای یکدیگر بهترین راه حل برای ایشان در اینده هست و بهترین راه حل از طریق خودشان میگذرد.