ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله نیروهای امنیتی و نظامی مسلح به نمازگزاران مسجد حجت اصفهان و تحمیل امام‌ جماعت حکومتی

نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج، نیروی انتظامی و یگان ویژه پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت به نمازگزاران مسجد «حجت» اصفهان، واقع در میدان احمدآباد اصفهان، خیابان کاخ حمله کرده‌اند.

بنا بر گزارش و فیلم‌هایی که به دست زمانه رسیده است، نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج، نیروی انتظامی، و یگان ویژه پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت به نمازگزاران مسجد «حجت» اصفهان، واقع در میدان احمدآباد اصفهان، خیابان کاخ، حمله کرده‌اند. این نیروهای امنیتی حوالی غروب وارد مسجد شده و با ایجاد فضای رعب و وحشت به ۲۵ زن و مرد نمازگزار حاضر در این مسجد یورش بردند. در تصاویر منتشر شده نیروهای امنیتی با فریاد و عربده می‌گویند: «شما حق نداری نماز بخوانی و مملکت قانون دارد و باید امور مساجد امام جماعت را معلوم کند».

دلیل حمله نیروهای امنیتی به مسجد حجت تحمیل امام جمعه حکومتی و مطلوب نظام به مسجد و نمازگزاران بوده است. پس از درگذشت «رحیمی»، امام جماعت قبلی مسجد، روحانی‌ای به نام «کیان‌ارثی» امام جمعه موقت مسجد می‌شود. بنا به گفته شاهدان محلی، این امام جمعه از نزدیکان فکری حسین‌علی منتظری، مرجع تقلید شیعه و قائم مقام رهبری در دهه ۶۰ و از نوادگان نعمت‌الله صالحی نجف‌آبادی، مجتهد و روشنفکر دینی بوده است. بعد از فوت امام جمعه قبلی در اردیبهشت امسال، نهاد‌های امنیتی چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت با کیان‌ارثی، امام جمعه فعلی مسجد تماس گرفته و به او گفته‌اند تا اطلاع ثانوی نباید به مسجد حجت برود. در تماس تلفنی همچنین به او گفته شده «امور مساجد» یک روحانی را به‌عنوان امام جماعت مسجد انتخاب کرده و پنج‌شنبه مراسم معارفه اوست.

نیروهای امنیتی در زمان حمله، دو روحانی حکومتی به نام‌های فقیهی (با ظاهری اطلاعاتی و عینک بر چهره) و کوچک‌زاده را با خود به مسجد آوردند. کوچک‌زاده خود را «مسئول اجرایی رسیدگی به امور مساجد» معرفی کرده است.

عکس دیگر از فقیهی
عکسی از آخوند حکومتی به نام فقیهی، ارسالی به زمانه
پایین و بالا بگیرید و بکشید

این دو روحانی حکومتی، همراه با بسیجی‌هایی که ماسک بر صورت داشته‌اند، با یورش به محراب تلاش می‌کنند روحانی‌ای به نام عزیزی، امام جماعت پنجشنبه شب را مخلوع کنند که با اعتراض نمازگزاران موفق نشدند. درنهایت نیروهای امنیتی، با برهم زدن نماز جماعت نمازگزاران محلی مسجد مجبور می‌شوند یک نماز جماعت ساختگی راه بیندازند و بدون مشارکت نمازگزاران عادی و با اقتدا به فردی به نام «راتب»، آخوند مطلوب حکومتی به اقامه نماز بپردازند. درتصاویر آن‌ها بعد از نماز شعارهایی حکومتی در حمایت از خامنه‌ای و نظام سر می‌دهند.

ویدئوی ارسالی به زمانه، مسجد حجت، اصفهان

با اعتراض نمازگزاران، نیروهای امنیتی به آزار و اذیت و تهدید آنها پرداخته اند. گفته شده یکی از نمازگزاران زن را هُل داده اند و با او با خشونت رفتار کرده اند. همچنین،بسیجی‌ها برخی از نمازگزاران را مجبور کرده اند که فیلم‌های ضبط‌شده در حین حمله را پاک کنند.

نمازگزاران محلی تعیین امام جماعت مسجد را حق بدیهی خود می‌دانند.

در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • عبداله

    حجت الاسلام مهدی عزیزی فرزند شهید محمود عزیزی و نوه حضرت آیت اله شیخ نصراله صالحی نجف آبادی بیش از بیست سال پیش( حدود سال ۸۱) وارد حوزه شده و پس از چند سال امتحان کفایه را در مدرسه ذوالفقار اصفهان گذرانده است ، در ضمن حجت الاسلام کیانرسی از طرف هیئت امنا مسجد به عنوان امام جماعت انتخاب و در جمع نمازگزاران مسجد معرفی شدند و چندین شب هم اقامه نماز داشته اند و نه با لشکر کشی و با حضور نیروهای بسیج و اطلاعات سپاه و نیروی انتظامی و لباس شخصی های معلوم الحال گردن کلفت عربده کش دریده فحاش بی حیا و حضور افرادی غیر از نمازگزاران مسجد و مساجد اطراف ، با زور و ارعاب به هیئت امناء مسجد و نماز گزاران تحمیل شود ،که روز قبل از این حادثه از طرف اطلاعات به حجه الاسلام کیانرسی تماس گرفته اند و با تهدید ایشان خواسته اند از حضور در مسجد حجت و برای اقامه نماز خودداری کند ،

  • مسعود

    این آقای عزیزی اصلا یک رکعت هم امام جماعت مسجد نبود که کسی بخواهد آنرا عوض کند ، پسر خواهر امام جمعه قبلی بود که به رحمت خدا رفته بود و چند نفر با شیطنت این جوان ساده که گفته شده مغازه سبزی خشک کنی دارد و ملبس به لباس روحانیت هم نیست و مقدار کمی درس طلبگی خوانده را لباس روحانی پوشاندند و سعی داشتند زورکی بجای امام جماعتی که قانونا و شرعا توسط امور مساجد انتخاب شده بود و هیات امنا هم آنرا پذیرفته بودند قالب کنند ، بنده خدا حتی بلد نبود عمامه چطوری سر میکنند و پشت و رو سر کرده بود با تیشرت و کفش کتانی ، یعنی حتی اولیات روحانی بودن را هم نمیدانست ، در صورتیکه امام جماعت منتخب امور مساجد ( حجت الاسلام کیانی ) دارای سوابق علمی و حوزوی و مدیریتی و تجربی و ورزشی و رسانه ای بسیار بالائی بود ولی امان از شیطنت برخی مثلا انقلابی های خیلی قدیمی و هوای نفس که یک مسجد معتبر و با ۱۲۰ شهید را مضحکه رسانه ها کرده اند

  • مسلمانان بیچاره

    مشکل قبله داشتند و و مشکل اینکه بنده چه کسی باشند که نفع اش زیاده