ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تئوری اقتصادی دولت: پیش زمینه و چارچوب نظری

مهرداد وهابی در این گفتار ابتدا سه نوع نگرش رایج درباره تبیین دولت از حیث حقوقی، سیاسی، و جامعه شناسی بالاخص جامعه شناسی سیاسی را از یکدیگر تفکیک و معرفی می‌کند و سپس نگرش اقتصادی دولت و عرصه‌های گوناگون آن را مورد داوری قرار می‌دهد.

جلسه ۱۵ مه ۲۰۲۴ برابر با ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ فوروم مباحثات سیاسی نظری با موضوع تئوری اقتصادی دولت. این جلسه قسمت اول گفتار مهرداد وهابی درباره این موضوع بود.

مهرداد وهابی در این گفتار تلاش خواهد کرد ابتدا سه نوع نگرش رایج درباره تبیین دولت از حیث حقوقی، سیاسی، و جامعه شناسی بالاخص جامعه شناسی سیاسی را از یکدیگر تفکیک و معرفی کند و سپس نگرش اقتصادی دولت و عرصه‌های گوناگون آن را مورد داوری قرار دهد.

او در بررسی این حوزه‌ها بویژه اندیشه مارکس، اقتصاد سیاسی کلاسیک، افتصاد نیوکلاسیک و کینزگرا را مدنظر خواهد داشت، و در قسمت دوم نظریه اقتصادی دولت غارتگر را که خود ابداع کرده، تشریح می‌کند.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.