ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دوگفتار از مهرداد وهابی

دو گفتار ویدیویی از مهرداد وهابی، پژوهشگر چپ باعنوان‌های «نقد اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی و بدیل آن» و «پایان سرگردانی یا آغاز گُم‌گشتگی چپ؟».

نقد اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی و بدیل آن ـ بخش اول

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

دکتر مهرداد وهابی پژوهشگر، نویسنده، و پرفسور اقتصاد در دانشگاه سوربن شمالی فرانسه است و همچنین مدیریت مرکز تحقیقات اقتصادی شمال پاریس وابسته به مرکز تحقیقات ملی فرانسه را بعهده دارد. از او کتابهای متعددی به فارسی، انگلیسی و فرانسه، و نیز بیش از صدمقاله در مجلات معتبر علمی در حوزه اقتصاد سیاسی به چاپ رسیده است. او همچنین عضو هییت تحریریه چندین مجله علمی معتبرمنجمله مجله اقتصادی و سیاسی پابلیک چویس (Public Choice) در امریکا میباشد. از آثار مهم او به انگلیسی میتوان از «اقتصاد سیاسی قدرت انهدامی» (۲۰۰۴، انتشارات ادوار الگار). « اقتصاد سیاسی غارت»(۲۰۱۵، انتشارات کمبریج) و «هماهنگی ویرانگر، انفال، و سرمایه‌داری سیاسی اسلامی: خوانشی جدید از ایران معاصر»(۲۰۲۳، انتشارات پالگریو مکمیلان نام برد). وی همچنین در دسامبر ۲۰۲۲ رمانی به فارسی انتشار داده است با عنوان «عشق و در باغ سبز» که انتشارات باران در استکهلم آن را به چاپ رساند.

پایان سرگردانی یا آغاز گُم‌گشتگی چپ؟

پرویز صداقت در‌مقاله‌ای تحت عنوان «سرگردانی‌های نظری در چپ ایران» به تحلیل مشکلات نظری چپ در ایران می‌پردازد. وی تأکید می‌کند که ضعف‌های مفهومی و پراکندگی‌های فکری مانع از ایجاد گفتمانی منسجم در میان چپ‌ها شده است. همچنین، صداقت دلایل این مشکلات را در سطح جهانی و داخلی بررسی می‌کند و به تاثیر سیاست‌های سرکوب اشاره دارد. نقد و ارزیابی او به مسائل ساختاری و نظری گفتمان چپ اختصاص دارد و به بحث‌هایی که در سال‌های اخیر مطرح شده‌اند، می‌پردازد.

برای دیدن محتوای نقل شده از سایت دیگر، کوکی‌های آن سایت را بپذیرید

کوکی‌های سایت‌ دیگر برای دیدن محتوای آن سایت‌ حذف شود

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • رستم

    باتوجه به فرایند موجود می توان به بهترین نحو ممکن استفاده جست