ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۸۰۰ کارگر شرکت صنعتی دريايی ايران تا پايان شهريور اخراج می‌شوند

موسی ميرجهانمردی، دبير خانه کارگر

موسی ميرجهانمردی، دبير خانه کارگر استان بوشهر اعلام کرد که تا پايان شهريورماه جاری ۸۰۰ نفر از کارگران قراردادی و رسمی در واحد کشتی‌سازی شرکت صنعتی دريايی ايران (صدرا) اخراج خواهند شد.

به‌گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا)، ميرجهانمردی علت اين اخراج گسترده را " رکود کار" عنوان کرد و گفت اين کارگران سه ماه گذشته نيز حقوقی دريافت نکرده‌اند و با دريافت حکم اخراج از سوی کارفرما، در انتظار اخراج خود تا پايان شهريور ماه هستند.

به‌گفته دبير خانه کارگر استان بوشهر سابقه‌های کاری اين کارگران از دو سال تا ۲۰ سال است.

وی همچنين به انباشت بدهی‌های پيمانکاران شرکت صنعتی دريايی ايران صدرا به سازمان تأمين اجتماعی اشاره کرد و گفت: "گفته می‌شود ميزان بدهی يکی از شرکت‌های پيمانکاری به سازمان تأمين اجتماعی حدود ۲۷۰ ميليون تومان است."

شرکت صنعتی دريايی ايران (صدرا) يکی از مطرح‌ترين واحد‌های ساخت و تعميرات کشتی و اجرای سکوهای نفتی و گاز در ايران است و اغلب نيروهای فعال آن را کارگران باتجربه و مهندسان متخصص تشکيل می‌دهند.

در اين شرکت بيش از يک هزار و ۵۰۰ کارگر قراردادی و رسمی با کارفرمايی چندين شرکت پيمانکاری چون فرا ساحل، آريا صنعت، صادق صنعت و... در ساخت پروژه‌های دريايی فعاليت دارند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.