ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

"زمانه" یک بنیاد رسانه‌ای است که در زمینه خبررسانی، عرضه گزارش، تحلیل، مباحث نظری، نشر کتاب به صورت آنلاین، آموزش و برگزاری جلسات بحث و گفت‌وگو فعالیت می‌کند. سایت "زمانه" محور فعالیت‌های بنیاد رسانه‌ای زمانه است.

بنیاد رسانه‌ای زمانه به عنوان "رادیو زمانه" کار خود را آغاز کرد و اگر چه اکنون برنامه رادیویی عرضه نمی‌کند، باز به این نام شهرت دارد. ما به این عنوان ارج می‌نهیم. نشانی سایت ما نشان از این فعالیت آغازین دارد.

زمینه‌سازی برای ایجاد "رادیو زمانه" در سال ۲۰۰۴ با کوشش ایرانیانی مانند فرح کریمی، نماینده‌ وقت پارلمان هلند، صورت گرفت. "رادیو زمانه" از سیزده مرداد ۱۳۸۵ خورشیدی (چهارم اوت ۲۰۰۶)، همزمان با شب صدمین سالگرد جنبش مشروطه، فعالیت خود را آغاز کرد.

محور اصلی فعالیت‌های "زمانه"، پشتیبانی از کوشش‌های فعالان حقوق بشر و جامعه مدنی در ایران ا‌ست. با توجه به نبود فضای باز رسانه‌ای در ایران، یکی دیگر از اهداف زمانه، تلاش در جهت ایجاد تنوع رسانه‌ای است.

"زمانه" می‌کوشد تریبونی برای صداهای "دیگر" باشد. این رسانه علیه تبعیض است و تلاش می‌کند امکانات اطلاع‌رسانی خود را در اختیار افراد و گروه‌های اجتماعی‌ای بگذرد که مورد تبعیض قرار می‌گیرند. مباحث مربوط به زنان، اقلیت‌های مذهبی، قومی، جنسی و ... در کانون توجه "زمانه" قرار دارند.

"زمانه" یک رسانه باز و آزاد و انتقادی است. همکاران زمانه ضمن رعایت استانداردهای عمومی نویسندگی و ژورنالیسم باکیفیت، خلاق و نقاد، دستی باز در گزینش و پرورش موضوع دارند. هیچ مطلبی موضع رسمی "زمانه" درکلیت آن و یا در بخش مدیریت آن نیست.

فعالیت "زمانه" پیشبرد مجموعه‌ای از پروژه‌هاست که منابع مالی هر یک مشخص است. (از حامیان زمانه در بخش "پشتیبانان" نام برده شده است.) زمانه با کمک پارلمان هلند تأسیس شده است، اما این رسانه به لحاظ عملکرد محتوایی خود کاملاً مستقل عمل کرده و می‌کند. "زمانه" دارای جهت‌گیری‌ سیاسیِ حزبی نیست. مطالب و برنامه‌های تهیه‌شده تاکنون، خود بهترین سند برای پوشش دادن ایده‌های بسیاری از گروه‌ها با گرایش‌های گوناگون است.

تمام حقوق مربوط به وب‌سایت و رادیوی "زمانه" و مطالب این رسانه، بر اساس پروانه‌ی Creative Commons متعلق به "زمانه" است.

نقل مطلب از "زمانه"، با ذکر مأخذ آزاد است.

"زمانه" با علاقه بسیار، از تبادل نظر با مخاطبان خود استقبال می‌کند. با ما تماس بگیرید و انتقادها و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید.

سردبیر:
دکتر ایمان گنجی

editor [at] radiozamaneh.com

مدیر:
یوریس فان داویْنه (Joris van Duijne)

director [at] radiozamaneh.com