ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

محمدباقر قالیباف در دیدار با وزیر خارجه سوئیس #مذاکره با ایالات متحده آمریکا را رد کرد

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی یکشنبه با ایگناسیو کاسیاس، وزیر خارجه سوئيس در تهران دیدار کرد. قالیباف در اظهاراتش تمایل جمهوری اسلامی برای مذاکره با ایالات متحده آمریکا را رد کرد و از جانب ملت و دولت ایران گفت: «ملت ایران به دلیل تحریم های یکجانبه، ظالمانه و خلاف قانون آمریکا نسبت به این کشور بدبین هستند، از این رو تصمیم قطعی دولت و ملت ایران تقویت اقتصاد و فناوری درونی جهت عبور از بحران است». قالیباف گفت: «جمهوری اسلامی در چارچوب اصول خود رویکرد همکاری با تمام کشورها را دارد، اما با هرگونه سلطه مخالف بوده و عدم مذاکره با آمریکا نیز به دلیل نگاه سلطه طلبانه آنها است و ملت ایران هرگز از خساراتی که به دلیل تحریم‌های آمریکایی به وجود آمده، نمی گذرد». سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است سفر وزیر امور خارجه سوئیس به ایران ارتباطی با روابط ایران و آمریکا ندارد اما اظهارات قالیباف احتمال این‌که وزیر خارجه سوئیس حامل پیام کاخ سفید به ایران باشد را تقویت می‌کند. دلیل رسمی سفر کاسیاس به تهران اما مناسبت یکصدمین سالگرد روابط دیپلماتیک میان ایران و سوئیس گفت‌وگو درباره موضوعات دوجانبه نظیر کانال مالی اعلام شده است. علاوه بر وزیر خارجه، تیانا موزر، رئیس کمیته امور خارجی شورای ملی سوئیس، توماس میندر، عضو کمیته امور خارجی این شورا، مایا تیسافی رئیس بخش خاورمیانه و آفریقای شمالی سوئیس نیز به ایران سفر کرده‌اند.

علی خامنه‌ای با پیشنهاد ابراهیم رئیسی فعالیت «دادگاه‌های ویژه جرائم اقتصادی» را تمدید کرد

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران با درخواست ابراهیم رئیسی،رئیس قوه قضائیه برای تمدید دادگاه‌های موسوم به دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی موافقت کرد. غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه یکشنبه ۱۶ شهریور با تایید این خبر گفت: فعالیت دادگاه‌های ویژه جرائم اقتصادی با پیشنهاد ابراهیم رئیسی و موافقت علی خامنه‌ای از دوشنبه ۱۷ شهریور ادامه پیدا خواهد کرد و «صلاحیت» دادگاه‌های فوق «توسعه می‌یابد». به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) غلامحسین اسماعیلی در توضیح این مسئله گفت: «طبق استجازه جدید، مقرر شده دادگاههای ویژه مفاسد اقتصادی صلاحیت دادگاه انقلاب، کیفری یک و کیفری دو را داشته باشند». او اضافه کرد: «عنوان اخلال اقتصادی و پراکنده بودن آن در قانون و کثرت موارد اتهامی، باعث ارجاع پرونده‌های سبک به این دادگاه‌ها شده بود بنابراین در این اصلاحیه مقرر شد موارد اخلال جزئی در سایر دادگاه‌ها رسیدگی شود و اخلال کلان در این دادگاه‌ها بررسی شود تا دانه درشت‌ها در دادگاه های ویژه محاکمه شوند». به گفته سخنگوی قوه قضائیه فعالیت دادگاه‌های ویژه جرائم اقتصادی تا پایان شهریور ۱۴۰۰ تمدید شده است اما این نهاد می‌خواهد به کمک مجلس شورای اسلامی قوانین خاصی را برای استمرار فعالیت و تشکیل شعبه‌های ویژه اقتصادی به تصویب برساند. قوه قضائیه جمهوری اسلامی از دوسال گذشته با ادعای «مبارزه با فساد اقتصادی» این دادگاه‌ها را برقرار کرده و با استفاده از این دادگاه‌ها احکام متعدد اعدام و ضربات شلاق را صادر کرده است. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران پیشتر ادعای مبارزه با فساد را «نمایشی» و «تبلیغی» خوانده و از قوه قضاییه خواسته بود تا همزمان با «برخورد با فسادهای میلیونی و میلیارد تومانی»، «مبارزه با فساد میلیارد دلاری را نیز به مردم توضیح دهد».

#کرونا جان ۱۳۹ تن دیگر را گرفت، یک هزار و ۹۹۲ بیمار جدید شناسایی شد

شمار مبتلایان به کرونا در ایران دوباره صعودی شد. براساس گزارش روزانه وزارت بهداشت و درمان در شبانه روز گذشته ۱۳۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و یک هزار و ۹۹۲ بیمار جدید مبتلا به این بیماری شناسایی شد. به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت و درمان ۹۰۵ نفر از بیماران تازه شناسایی شده در بیمارستان بستری شدند. بنا بر اعلام وزارت بهداشت و درمان تا ظهر یکشنبه شانزدهم شهریور ۳۸۶ هزار و ۶۵۸ نفر به کرونا مبتلا شدند و شمار کشته‌شدگان این بیماری در ایران به ۲۲ هزار و ۲۹۳ نفر رسید. وزارت بهداشت و درمان وضعیت را در استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین قرمز اعلام کرده است. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

نیلز آنن، وزیر مشاور در امور خارجه آلمان خواهان آزادی #نسرین_ستوده شد

نیلز آنن، وزیر مشاور امور خارجه آلمان یکشنبه ۶ سپتامبر/۱۶ شهریور خواهان آزادی نسرین ستوده شد. نیلز آنن در مصاحبه با روزنامه آلمانی Welt am Sonntag گفت: «جان این فعال حقوق بشر که هفته‌هاست در اعتصاب غذا به سر می‌برد، در خطر است. فعالیت مدنی و حقوق بشری جرم نیست و او باید آزاد شود». نسرین ستوده در اسفند ماه سال ۱۳۹۷ با مجموعا هفت عنوان اتهامی به ۳۳ سال حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد. او از شامگاه دو‌شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ با انتشار نامه‌ای ضمن درخواست آزادی زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زده است. رضا خندان، همسر او روز شنبه و در پایان بیست و پنجمین روز از اعتصاب غذای نسرین ستوده به زمانه گفت که مراجع قضایی نه تنها تاکنون واکنشی به درخواست‌های این زندانی سیاسی نشان نداده‌اند بلکه تداوم روند اعتصاب غذا، منجر به وخامت حال او شده است. به گفته رضا خندان تاکنون سه زندانی سیاسی در بند زنان اوین برای همراهی با نسرین ستوده دست به اعتصاب غذا زده‌اند و خانم سکینه پروانه هم با انتشار نامه‌ای از یک‌شنبه ۱۶ شهریور اعتصاب غذای خودش را آغاز خواهد کرد.