ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آتیلا پسیانی، هنرمند نامدار عرصه تئاتر و سینما در ۶۶ سالگی درگذشت

انجمن بازیگران خانه سینما از درگذشت آتیلا پسیانی، بازیگر شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون ایران خبر داد. او در اثر ابتلا به سرطان در ۶۶ سالگی و پس از تحمل یک دوران طولانی بیماری در کشور فرانسه چشم از جهان فروبست. به گفته انجمن بازیگران خانه سینما قرار است پیکر این هنرمند برای تشییع به ایران بازگردانده شود. آتیلا پسیانی، فارغ‌التحصیل کارگردانی و بازیگری تئاتر و یکی از پرکارترین بازیگران تاریخ سینما و تئاتر ایران بود. «مسافران»، «کشتی آنجلیکا»، «دو فیلم با یک بلیت»، «گاوخونی»، «آب و آتش» و «شام آخر»، از فیلم‌های مطرحی هستند که آتیلا پسیانی در آن ایفای نقش کرده بود. در ماه‌های گذشته انتشار تصاویری از این هنرمند که نشان از بیماری سخت او داشت، موجی از واکنش‌ها را در فضای مجازی به دنبال داشت.

بازداشت دو معلم و فعال صنفی در شیراز

به گزارش کانال تلگرام «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران»، پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲، نیروهای امنیتی دو معلم به نام‌های ایرج رهنما و غلامرضا غلامی کندازی را در شهر شیراز بازداشت کرده‌اند. «انجمن صنفی معلمان فارس» در اطلاعیه‌ای خبر این دو فعال صنفی معلمان در روز جهانی معلم و در آستانه برگزاری مجمع عمومی سالانه این انجمن صنفی را منتشر کرده است. بر اساس این اطلاعیه، این دو عضو هیئت مدیره انجمن صنفی معلمان فارس را ساعت ۱۱ صبح پنجشنبه هنگامی که جهت پیگیری محل برگزاری مجمع قصد مراجعه به فرمانداری شیراز را داشته‌اند دستگیر کرده‌اند. انجمن صنفی معلمان فارس که خواستار پاسخگویی نهادهای امنیتی در این رابطه شده، می‌گوید تاکنون اطلاعی از نهاد دستگیرکننده و محل نگهداری آقایان رهنما و غلامی در دست نیست. معلمان به عنوان سازمان‌یافته‌ترین گروه صنفی در ایران طی سال‌های اخیر بارها با هجوم نیروهای امنیتی روبه‌رو شده‌اند. طی سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ بیش از ۳۰۰ معلم به دست نیروهای امنیتی بازداشت و صدها معلم به نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی احضار شدند. وزارت آموزش و پرورش قبل از آغاز سال تحصیلی جدید ده‌ها معلم را با عنوان تخلف انضباطی به‌صورت موقت یا دائم تعلیق و اخراج کرده بود.