ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پلیس فتای خراسان جنوبی یک دختر نوجوان را به‌خاطر «انتشار ویدیوهای آموزش رقص در اینستاگرام» بازداشت کرد

پلیس فضای تولید و تبادلات اطلاعات (فتا) یک دختر نوجوان دیگر را نیز به خاطر آموزش رقص در اینستاگرام دستگیر کرد. خبرگزاری رکنا یکشنبه ۲۱ اردیبهشت به نقل از محمدپور، رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی نوشت: «کارشناسان پلیس فتا طی رصد و بررسی فضای مجازی، صفحه‌ی اینستاگرام دختر خانمی را مشاهده کردند که اقدام به گرفتن کلیپ آموزش انواع رقص از خود و انتشار آن در فضای مجازی کرده است». به گفته محمدپور کارشناسان پلیس فتا استان، این دختر نوجوان را «شناسایی» و احضار کرده‌ و او را مورد بازجویی قرار داده‌اند. رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی بدون اشاره به سن و نام این نوجوان گفت پرونده او به خاطر«فعالیت گسترده در فضای مجازی در زمینه رقص» به دادسرا ارسال شده است. پیش از این دختر جوان دیگری با نام سحر تبر یا فاطمه خویشوند تنها به خاطر فعالیت‌هایش در شبکه مجازی بازداشت و به معاونت در افساد فی‌الارض، تشویق به فساد از طریق تشویق جوانان به اباحه‌گری، توهین به مقدسات از طریق توهین به حجاب و تحصیل مال نامشروع متهم شد. اتهامات اباحه‌گری و توهین به حجاب در قوانین کیفری ایران پیش‌بینی نشده است. دستگاه قضائی ایران از جمله دادستانی کل بارها خواهان فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه اینستاگرام شده‌اند. مقامات مذهبی نیز اینستاگرام را فضای «ولنگاری» می‌خوانند و انتظار دارند وزارت ارتباطات علاوه بر دیگر شبکه‌های اجتماعی مطرح، اینستاگرام را نیز مسدود کند.

خامنه‌ای: «تصمیم‌گیری درباره #بازگشایی_اماکن_مذهبی را به کسانی بسپارید که اهمیت مسائل معنوی را به معنای واقعی کلمه درک کرده باشند».

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت از طریق ویدیو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا شرکت کرد. علی خامنه‌ای مبارزه با همه‌گیری کرونا در ایران را «یک جهاد عظیم و عمومی» خواند و با مقایسه ضمنی با جنگ ایران و عراق درخواست کرد کسانی مانند مرتضی آوینی آن را «روایت کنند». خامنه‌ای همانند گذشته جمهوری اسلامی را در مبارزه با شیوع کرونا پیروز و غرب را«شکست خورده» توصیف کرد و گفت: اروپا و آمریکا به رغم شیوع دیرتر کرونا موفق به کنترل آن نشدند و در «مدیریت» و «فلسفه اجتماعی» شکست خوردند. خامنه‌ای ادعا کرد «مانند بقیه مردم» مطیع تصمیمات ستاد مبارزه با کروناست و پیشنهادی درباره بازگشایی مساجد و مراکز دعا و «مانند اینها» ارائه نمی‌کند، اما خطاب به حاضرین در این جلسه گفت: «بررسی این مورد را به کسانی بدهید که اهمّیّت حضور دعا و توسّل و مسائل معنوی را به معنای واقعی کلمه درک کرده باشند».

حسن روحانی: #مدارس از ۲۷ اردیبهشت بازگشایی می‌شود اما حضور #دانش‌آموزان الزامی نیست

از شنبه هفته آینده (۲۷ اردیبهشت) مدارس در مناطقی که وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی شرایط آنجا را به لحاظ شیوع کرونا «سفید» بداند، بازگشایی خواهد شد. حسن روحانی، رئیس دولت ایران در جلسه ستاد ملی کرونا که صبح یکشنبه ۲۱ اردیبهشت برگزار شد، با اعلام این خبر، گفت: «از هفته آینده مدارس صرفاً برای دانش‌آموزانی که مایلند بروند اشکالات‌شان را از معلمین عزیزشان سوال کنند، گشوده شود و البته الزامی نیست». وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی تا به حال ۱۵۳ وضعیت ۱۵۳ منطقه را «سفید» یا کم‌خطر اعلام کرده و محدودیت‌های وضع شده را لغو کرده است.

گزارش رسمی #کرونا در ایران: در ۲۴ ساعت ۱۳۸۳ نفر مبتلا شدند، ۵۱ نفر فوت کردند

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت و درمان جمهوری اسلامی در ۲۴ ساعت گذشته (از ظهر شنبه ۲۰ تا یکشنبه ۲۱ اردیبهشت) ۱۳۸۳ بیمار مبتلا به کرونا در مناطق مختلف کشور شناسایی شد و ۵۱ بیمار هم جان خود را از دست دادند. بر اساس این آمار شمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ به ۱۰۷ هزار و ۶۰۳ نفر رسیده است. همچنین از اسفند سال گذشته که نخستین فوت بر اثر کرونا در ایران گزارش شد تا ظهر یکشنبه وزارت بهداشت و درمان مرگ ۶۶۴۰ تن در این رابطه را تایید کرده است. کیانوش جهانپور همچنین گفت: ۸۶ هزار و ۱۴۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و مرخص شده‌اند. وضعیت ۲۶۷۵ نفر نیز وخیم است و تحت مراقبت قرار دارند.

شیخ صباح: سقوط #قیمت_نفت اقتصاد #کویت را در گیر مشکلات بی‌سابقه‌ای کرده است

امیر کویت گفت که کاهش قیمت نفت اقتصاد کویت را با یک چالش بی‌سابقه روبرو کرده است. به گزارش رسانه‌های کویت شیخ صباح الاحمد الصباح افزود: افت شدید قیمت نفت، سرمایه گذاری‌ها و سایر دارایی‌ها تاثیر منفی روی اقتصاد این کشور خواهد گذاشت. او از احزاب خواست برنامه‌ای ایجاد کنند که مخارج دولت را منطقی کرده و وابستگی به نفت را کاهش دهد تا اقتصاد ثابت و پایداری بنا شود. امیر کویت گفت: پاندمی ویروس کرونا اقتصاد جهانی را تکان داده و کویت هم بخش از اقتصاد جهانی است. شیخ صباح افزود: کویت فردا با چالش بزرگ و کم سابقه‌ای مواجه است و این کشور باید خود را در برابر شوک‌های بیرونی که از شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است، حفاظت کند. او گفت که این وضعیت ممکن است که بر بدهی‌های دولت تاثیر داشته باشد. کویت چهارمین تولیدکننده نفت اوپک به شمار می‌رود که به تازگی برای مقابله با کرونا مقررات منع آمد و شد وضع کرده است. کشورهای نفتی ماه گذشته به توافقی دست یافتند که بر اساس آن تولید روزانه را تا حدود ده میلیون بشکه نفت در روز کاهش دهند. این توافق از آغاز ماه مه باید به اجرا گذاشته شود. عربستان سعودی و کویت زودتر و داوطلبانه تعهد کاهش تولید را عملی کردند.

سه #زمین‌لرزه خفیف در #دماوند به ثبت رسید

بامداد یکشنبه ۲۱ اردیبهشت سه لرزه کوچک دماوند را لرزاند. مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفته است: از بامداد ۱۹ اردیبهشت تا ۲۱ اردیبهشت ۷۸ پس لرزه در دماوند و بر روی گسل مشا ثبت شده است. به گزارش خبرگزاری‌های دولتی ایران، نخستین زمین‌لرزه در ساعت ۲:۴۸ بامداد به بزرگی ۳ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، منطقه دماوند را تحت تاثیر قرار داد و سه دقیقه بعد زلزله‌ای به بزرگی ۳.۸ ریشتر رخ داد. سومین زمین‌لرزه هم به بزرگی ۲.۷ به ثبت رسید. موسسه ژئوفیزیک تهران ،کانون این لرزه‌ها را در محدوده هفت کیلومتری دماوند، ۱۴ کیلومتری رودهن و ۱۸ کیلومتری بومهن در استان تهران گزارش کرد. مهدی حیدری، فرماندار دماوند صبح امروز اعلام کرد به دنبال این سه زمین‌لرزه ستاد بحران این منطقه در حالت آماده‌باش قرار گرفته است. منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استان تهران هم صبح امروز از به ثبت رسیدن ۷۸ پس‌لرزه از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه تا بامداد یکشنبه ۲۱ اردیبهشت بر روی گسل مشا و منطقه دماوند خبر داد.

تشکیل #وزارت_تجارت_و_خدمات_بازرگانی از دستور کار مجلس خارج شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران یکشنبه ۲۱ اردیبهشت در آخرین روزهای کاری با اصلاح طرح تشکیل وزارت تجارت و بازرگانی مخالفت کردند. به گزارش خبرگزاری‌های ایران، این طرح پیشتر از سوی شورای نگهبان رد و به مجلس بازگردانده شده بود. مجلس شورای اسلامی مهر سال گذشته این طرح را برای نخستین بار تصویب کرد اما شورای نگهبان ان را مغایر با قانون اساسی دانست. بر اساس این طرح قرار بود وزارت تجارت و بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت جدا شود. این دو وزارتخانه در سال ۱۳۹۰ به منظور آنچه که کوچک‌سازی دولت عنوان می‌شود، ادغام شدند. خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران به نقل از هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد: از آنجایی که این طرح چندین بار در دستور کار مجلس آمده، دیگر آن را بررسی نمی‌کنند و آن را از دستور کار خارج می‎کنند.