ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

انتقال #کمال_حسن_رمضان، زندانی سیاسی کُرد محکوم به #اعدام به مکانی نامعلوم

شبکه حقوق بشر کردستان روز شنبه ۲۴ خردادماه، گزارش داده که کمال حسن رمضان، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه، به‌مکانی نامعلوم منتقل شده است. یک منبع مطلع از وضعیت این زندانیان سیاسی در همین رابطه اعلام کرده: «روز سه شنبه ۲۰ خرداد شعبه ۹ اجرای احکام دادگاه ارومیه در نامه‌ای به شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه خواستار تعیین تکلیف وضعیت حکم اعدام این زندانی سیاسی در ۴۸ ساعت شده بود.» به‌گفته این منبع مطلع، با توجه به اینکه حکم اعدام «به‌صورت غیابی و قبل از بازداشت» صادر شده و با توجه به اتمام دوران محکومیت حبس، اجرای احکام دادگاه خواستار تعیین وضعیت این پرونده شده است. کمال حسن رمضان، شهروند ۳۳ ساله اهل شهر سریکانی در سوریه، در ششم شهریورماه سال ۱۳۹۳ توسط نیروهای امنیتی در ارومیه بازداشت و پس از تحمل از چهارماه بازجویی در بازداشتگاه‌های امنیتی این شهر، به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. این زندانی سیاسی که در مردادماه سال ۹۴ از سوی شعبه دو دادگاه انقلاب ارومیه از بابت اتهام «عضویت در حزب کارگران کُردستان (پ ک ک)» به ١٠ سال حبس محکوم شده بود، در سال ۱۳۹۶ با احضار مجدد از سوی سازمان اطلاعات سپاه در ارومیه، با اتهام جدیدی مبنی بر «قتل یکی از اعضای سپاه پاسداران در تابستان ۱۳۹۰ » مواجه شد. کمال حسن رمضان سرانجام در اریبهشت ماه ۱۳۹۶ از سوی بخش اجرای احکام زندان مرکزی ارومیه احضار و صدور حکم اعدام رسما به او ابلاغ شد. در روزهای گذشته اما هدایت عبدالله‌پور، زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام نیز در روز ۲۰ اردیبهشت‌ماه از زندان مرکزی ارومیه به محل نامعلومی منتقل شده بود. خانواده عبدالله پور اما پس از یک‌ماه پیگیری وضعیت این زندانی سیاسی متوجه شدند که او به‌صورت مخفیانه اعدام شده است. سازمان عفو بین‌الملل روز ۲۲ خردادماه با انتشار یک بیانیه از مقام‌ها و مسئولان ایرانی خواست که بی‌درنگ حقایق مربوط به سرنوشت و محل نگه‌داری هدایت عبدالله‌پور را افشا کنند.

#غزل_حکیمی‌فرد شطرنج باز ایرانی از زیر پرچم ایران خارج شد

در ادامه خروج شطرنج‌بازان ایرانی، غزل حکیمی‌فرد، شطرنج باز ایرانی که چند دوره در تیم ملی شطرنج ایران حضور داشته، از زیر پرچم ایران خارج شده و از این پس با پرچم سوییس در مسابقات شرکت می‌کند. حکیمی فرد درجه استاد بزرگی شطرنج زنان را دارد و در ۱۵ سالگی قهرمان شطرنج ایران شد. این شطرنج‌باز ریتینگ ۲۲۶۵ دارد و یکی از نفراتی بود که در زمان انتشار رنکینگ جهانی، جزو شطرنج‌بازان رده بالای ایران محسوب می‌شد. تغییر تابعیت حکیمی‌فرد در سایت فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) نیز تایید شده است. موج خروج ورزشکاران ایرانی از کشور در سال‌های اخیر شدن بیشتری گرفته. در این میان زنان به دلیل محدودیت‌های حجاب اجباری از ورزش حرفه‌ای ایران خارج می‌شوند و مهاجرت می‌کنند. شهره بیات، داور بین‌المللی شطرنج هم مدتی قبل اعلام کرد به ایران باز نمی‌گردد و بدون حجاب در مسابقه‌ای ظاهر شد. میترا حجازی پور، شطرنج باز دیگری است که بدون حجاب در مسابقات جهاین حاضر شد و از فدراسیون شطرنج ایران اخراج شد.

وزیر خارجه کره شمالی:‌ دلیلی برای حفظ رابطه شخصی #ترامپ و #کیم_جونگ_اون وجود ندارد

رسانه دولتی #کره_شمالی روز جمعه ۲۳ خرداد سخنان وزیر خارجه این کشور را منتشر کرد. او گفته است «با توجه به تداوم سیاست‌های خصمانه واشنگتن» دلیل زیادی برای حفظ روابط شخصی بین رهبران دو کشور وجود ندارد. وزیر خارجه کره شمالی این سخنان را همزمان با دومین سالگرد اولین دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون مطرح کرده است.. وزیر خارجه کره شمالی همچنین گفته: «سیاست‌های دولت آمریکا ثابت می‌کند که واشنگتن همچنان تهدیدی طولانی مدت برای حکومت و مردم کره شمالی است و این کشور برای مقابله با این تهدید توان نظامی خود را تقویت خواهد کرد.»