ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

فرمانده انتظامی مازندران درباره پوشش اختیاری: «اگر کسی ناهنجاری کرد، به حکم قانون گردنش را بشکنید؛ پاسخش با من»

سردار حسن مُفخمی، فرمانده انتظامی استان مازندران در حاشیه اجرای طرح «ارتقاء امنیت محله‌محور» در بابلسر گفت: «در این استان و این شهرستان‌های ما (سواحل ما)، خدای نکرده کسی خواست ناهنجاری کند، به حکم قانون گردنش را بشکنید، پاسخش هم با من.» فرمانده انتظامی مازندران افزود: «هنجارشکنان و افرادی که در داخل خودرو و شمال ایران کشف حجاب می‌کنند، تحت پیگیری قرار خواهند گرفت و با همکاری مردم و ناظران با این افراد برخورد می‌شود.» مسئولان حکومتی ایران برای مقابله با افزایش شمار زنان بدون حجاب در شهرهای ایران، تلاش می‌کنند تا قوانین سخت‌گیرانه‌تری را همراه با تهدید و ارعاب زنان به‌اجرا بگذارند. با این حال همچنان گزارش‌هایی از ادامه نافرمانی زنان منتشر می‌شود.

شرکت آب و فاضلاب ایران: ۱۷هزار و ۶۰۰ روستا با جمعیت ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دچار تنش آبی هستند

مجید آقازاده، معاون مهندسی شرکت آب و فاضلاب ایران (آبفا) اعلام کرد که «۱۳هزار و ۳۰۰ روستا با جمعیتی بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر، از تأسیسات آب و فاضلاب محرومند» و «۱۷هزار و ۶۰۰ روستا با جمعیت ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دچار تنش آبی هستند». محمدحسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز از تنش آبی در تابستان امسال خبر داد و گفت: «۲۴ استان کشور اکنون با تنش آبی روبه‌رو هستند که این تنش در ۷ استان خیلی شدید است.» در حالی‌که مسئولان بحران کم‌آبی را نمی‌توانند مهار کنند، از مردم می‌خواهند که در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی علی زارعان، دانشجو در زندان اوین

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی زارعان، دانشجوی دانشگاه تهران با وجود اینکه ۲۰ روز از زمان بازداشت‌اش گذشته است، اما همچنان به صورت بلاتکلیف در زندان اوین به سر می‌برد. این دانشجوی زندانی از زمان بازداشت تنها یک بار با خانواده خود تماس تلفنی داشته است. علی زارعان، دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دولتی دانشگاه تهران است و ۶ خرداد ماه سال جاری، به دست نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. علی زارعان پیش‌تر در جریان اعتراضات سراسری زن، زندگی، آزادی در تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۱ بازداشت شده بود و ۱۳ آذر ماه سال گذشته آزاد شد. تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این دانشجو و علت بازداشت او اطلاعی حاصل نشده است.

کارمزد بر تراکنش‌ها و افزایش مالیات بر ارزش افزوده - دولت مالیات مزدبگیران را افزایش می‌دهد

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا)، قرار است از چهارم تیرماه تراکنش‌های اقتصادی مردم مشمول مالیات و کارمزد شود و همچنین مالیات بر ارزش افزوده به میزان چهار درصد افزایش یابد. بنابر دستورالعمل طرح کارمزد بر تراکنش‌ها،‌ حداقل کارمزد در تراکنش‌های ۶۰۰ هزار تومان برابر ۱۲۰ تومان و برای تراکنش‌های بالاتر به صورت پلکانی افزایش خواهد یافت. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که بر اساس این طرح، گروه‌های کم‌درآمدی که منبع درآمدشان فروش اجناس با کارتخوان است باید برای پولی که بابت فروش اجناس ساده به دست می‌آورند مالیات یا کارمزد بدهند. به علاوه، هزینه‌ی این کارمزد با افزایش قیمت کالا‌ها و خدمات بر دوش خریداران خواهد افتاد. همچنین بر اساس ماده ۴۹ لایحه برنامه هفتم توسعه، سهم مالیات مردم در بازه زمانی چهار ساله نزدیک به ۵۰ درصد افزایش یافته است. در پیش‌نویس برنامه هفتم، نرخ مالیات بر ارزش افزوده که تقریبا همه کالاها و خدمات را شامل می‌شود، طی سال‌های اجرای این برنامه با رشد یک درصدی در هر سال تا ۱۳ درصد زیاد می‌شود.

احمدرضا رادان، فرمانده کل نیروی انتظامی: پوشش دوربین‌های انتظامی افزایش می‌یابد

احمدرضا رادان، فرمانده کل نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران در قم بر افزایش سطح پوشش دوربین‌های فراجا برای نظارت بر پوشش تحمیلی به زنان و سایر مسائل امنیتی تاکید کرد و گفت: «رئیس جمهور با این موضوع موافق هستند و امیدواریم زودتر تامین اعتبار لازم انجام شود و بتوانیم بهتر از گذشته در همه ابعاد امنیتی با استفاده از بستر‌های هوشمند حاضر شویم.» رادان گفت: «طرح برخورد با بی‌حجاب‌ها با استفاده از دوربین‌های نظارتی نیز درحال اجراست و افرادی که کشف حجاب می‌کنند شناسایی می‌شوند و پیامک اول که تذکر اولیه است به آنان ارسال و در پیامک‌های دوم پیگیری قضایی و انتظامی انجام می‌شود.» فرمانده کل نیروی انتظامی در ادامه افزود: «در سواحل مازندران نیز قرار شد این موضوع مهم دنبال شود و هشدار‌های پیامکی و حضوری داده شود.» پیش از این خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، از دیدار و گفت‌وگوی احمدرضا رادان با نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران خبر داده بود. رادان در آن زمان اعلام کرده بود که نیروی انتظامی برای مقابله با سلب آزادی پوشش از زنان در فصل تابستان در شهرهای ساحلی ایران برنامه ویژه‌ای را تدارک دیده است. محمدباقر محمدی لائینی، نماینده خامنه‌ای در مازندران نیز با اشاره به جمعیت میلیونی گردشگران در استان‌ گفته بود: «به رغم ارائه این میزان خدمات ملی از سوی نیروی انتظامی مازندران اما از اختصاص بودجه ملی خبری نیست.» در همان حال حسن مفخمی، فرمانده انتظامی استان مازندران، در جمع ماموران انتظامی در ساحل بابلسر گفته است: «در این استان و شهرستان‌های ما، خدای نکرده کسی خواست ناهنجاری کند، به حکم قانون گردنش را بشکنید، پاسخش هم با من.»

۳ استان ایران با خشکسالی ۱۰۰ درصدی روبرو شده‌اند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سازمان هواشناسی اعلام کرد ۱۰۰ درصد مساحت استان‌های البرز، یزد و سمنان با خشکسالی مواجه‌اند به‌طوری‌که «شدت خشکسالی» در ۹۷ درصد از مساحت سمنان، ۸۷,۶ درصد از مساحت البرز و ۶۷,۹ درصد از مساحت استان یزد «شدید» تا «بسیار شدید» است. بر اساس این گزارش تهران از نظر درصد وسعت تحت تاثیر خشکسالی با ۹۹,۸۴ درصد مساحت درگیر، در رتبه دوم استان‌های درگیر خشکسالی کشور قرار دارد. هم‌اکنون نیز ۸۶ درصد از مساحت تهران با خشکسالی شدید تا بسیار شدید مواجه است. از سوی دیگر، محمد حسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در مصاحبه با تسنیم گفت ۶۰۲ دشت کشور در معرض فرونشست قرار دارند. تسنیم نوشته است: «در برخی از شهر‌ها بحران فرونشست به‌شکلی پیش رفته که در حال نزدیک شدن به تأسیسات زیرساختی از جمله دکل‌های برق و خطوط راه‌آهن است.»