ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دولت ژاپن می‌خواهد آب آلوده نیروگاه اتمی #فوکوشیما را به دریا بریزد، ماهیگیران معترض‌اند

دولت ژاپن قصد دارد آب آلوده به مواد رادیواکتیو نیروگاه هسته‌ای تخریب‌شده فوکوشیما را در دریا تخلیه کند. آب آلوده حدود یک میلیون تن است که به دلیل فاجعه هسته‌ای این نیروگاه در سال ۲۰۱۱ آلوده شد. این مقدار آب در حال حاضر در داخل حدود هزار مخزن ذخیره شده است و باید فیلتر شود تا محتوای رادیواکتیو آن کاهش یابد. چندین رسانه گزارش داده‌اند که دولت ژاپن به‌زودی تصمیم رسمی در این‌باره را خواهد گرفت. براین اساس، تخلیه آب آلوده باید از سال ۲۰۲۲ آغاز شود. این پروژه مورد انتقاد شدید ماهیگیران و کشاورزان منطقه فوکوشیما قرار گرفته است. آن‌ها از آن بیم دارند که مصرف‌کنندگان غذاهای دریایی . محصولات کشاورزی از خرید تولیدات این منطقه خودداری کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی: ستاد مقابله با #کرونا در برابر عملکرد ضعیف خود، در صحن علنی مجلس پاسخگو باشد

سیدکاظم دلخوش اباتری، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ۲۴ مهر در گفت‌وگو با خبرگزاری مجلس (خانه ملت) با اشاره به دستور منع عبور و مرور در پنج کلانشهر ایران گفت: «این اقدام اگر چه دیر انجام شد اما خوشحالیم که مسئولان دولتی پس از ماه‌ها تعلل بالاخره به این نتیجه رسیدند که باید مقررات سختگیرانه را اعمال کنند.» نماینده صومعه سرا در مجلس یازدهم همچنین از نیروی انتظامی خواست که با افرادی که اقدام به سفرهای غیرضرور می‌کنند قاطعانه برخورد کند و در این رابطه جرائم سختگیرانه‌ای اعمال شود. سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یازدهم با اشاره به لزوم پاسخگویی ستاد مقابله با کرونا در صحن علنی مجلس به دلیل «عملکرد ضعیف در مقابله با کرونا» گفت: «ستاد وقتی مشاهده می‌کند روش و رفتاری که در مقابله با کرونا در پیش گرفته جواب نداده باید در مدیریت خود تجدیدنظر و روش خود را اصلاح کند.» به گفته دلخوش اباتری «برخی استان‌ها از انجام اقدامات اجرایی غفلت و در واقع اصل موضوع را رها کرده و تنها به دنبال تهیه گزارش برای ارائه به ستاد مقابله با کرونا هستند.» در ایران مقام‌های مسئول وضعیت کرونا را «اسف‌بار» توصیف می‌کنند.

#زلزله خرم‌آباد و الیگودرز در استان لرستان را لرزاند

مؤسسه ژئوفیزیک اعلام کرد در ساعت ۹ و ۷ دقیقه و ۵۳ ثانیه صبح جمعه ۲۵ مهر زمین‌لرزه‌ای با شدت ۳,۳ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در خرم‌آباد لرستان اتفاق افتاد.بنا بر این گزارش، همچنین زلزله با بزرگی ۳,۲ ریشتر در ساعت ۴ و ۴۸ دقیقه و ۴۹ ثانیه بامداد امروز الیگودرز در استان لرستان را لرزاند. این زلزله در عمق پنج کیلومتری زمین اتفاق افتاد. چهارشنبه گذشته زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴,۲ ریشتر در عمق ۲۰ کیلومتری زمین شهر بستک در استان هرمزگان را لرزاند.