ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اداره‌های بیش از ۲۰ شهر استان #خوزستان به‌علت #افزایش_دما تعطیل شدند

استاندار خوزستان، غلامرضا شریعتی دستور تعطیلی اداره‌ها و بانک‌های تمامی شهرهای استان به جز اندیکا، مسجدسلیمان، لالی، ایذه و باغملک را صادر کرد. به گفته مقام‌های استانداری تعطیلی اداره‌ها و بانک‌ها به علت افزایش دما و رطوبت است. امید بن‌عباس، مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان جمعه ۲۷ تیرماه/۱۷ ژوئیه به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفت که «ادارات و بانک‌های۲۲ شهرستان در استان خوزستان در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه (۲۹، ۳۰ و ۳۱ تیرماه) هفته آینده تعطیل هستند.» بنا بر گزارش هواشناسی دمای هوای بالای ۵۰ درجه سانتیگراد و شدت رطوبت و شرجی هوا در برخی نقاط استان دلیل تعطیلی شهرهای استان خوزستان اعلام شده است. مراکز امدادی و بیمارستان‌ها شامل این تعطیلی نمی‌شوند. استان خوزستان در مجموع ۲۷ شهرستان دارد.

آخرین آمار #کرونا در ایران: ۱۸۳ قربانی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته؛ آمار رسمی جان‌باختگان به مرز ۱۴ هزار نفر نزدیک می‌شود

وزارت بهداشت جمهوری اسلامی آخرین آمار مربوط به فراگیری ویروس کرونا در ایران را اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا)، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمعه ۲۷ تیر گفت: «در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر روز جمعه (۲۷ تیر ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید‌ــ‌۱۹ در ایران شناسایی شدند و مجموع بیماران کووید‌ــ‌۱۹ در ایران به ۲۶۹ هزار و ۴۴۰ رسید.» به گفته سیما سادات لاری، ۳۵۰۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید‌ــ‌۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین، با فوت ۱۸۳ نفر در روز پنج شنبه، شمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۳ هزار و ۷۹۱ نفر رسید. سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام اینکه بیش از دو میلیون آزمایش تشخیص کووید‌ــ‌۱۹ در ایران انجام شده است، گفت: استانهای آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران (به خصوص آمل)، کرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند. پرسش‌های زیادی درباره صحت آمارهای رسمی ارائه‌شده از سوی ایران درباره کرونا مطرح است. بر اساس آخرین آمارهای جهانی، تعداد تاییدشده ویروس کرونا در سراسر جهان دستکم ۱۴ میلیون مورد و تعداد قربانیان این بیماری حدود ۶۰۰ هزار نفر است.

سی‌ان‌ان: به گفته یک مقام آمریکایی، ایران بخشی از سیستم دفاع هوایی خود را در وضعیت هشدار قرار داده است

شبکه خبری سی‌ان‌ان صبح جمعه ۱۷ ژوئیه / ۲۷ تیر گزارش داد که آمریکا بر اساس چندین نشانه اطلاعاتی به این نتیجه رسیده که ایران بخشی از سیستم دفاع هوایی خود را در وضعیت «هشدار بالا» قرار داده است. یک مقام آمریکایی که تحولات در این رابطه را از نزدیک دنبال می‌کند، بدون فاش شدن نامش این خبر را به سی‌ان‌ان داد. تغییر در وضعیت هشدار به این معنا است که سکوی پرتاب موشک‌های زمین-به-هوا در صورت تهدید، آماده هدف گیری و شلیک هستند. این مقام آمریکایی به سی‌ان‌ان نگفت که آمریکا چگونه از این نشانه‌ها اطلاع پیدا کرده است، اما ماهواره‌های آمریکایی، هواپیماهای جاسوسی، و کشتی‌ها به طور مرتب در حریم هوایی و آب‌‌های بین المللی در نزدیکی ایران مشغول رصد و ثبت اطلاعات هستند. چندین مقام نظامی آمریکایی حاضر نشدند در این مورد که آیا آمریکا اطلاعاتی در مورد وضعیت هشدار سیستم دفاع هوایی ایران دریافت کرده اظهار نظری کنند. به باور کارشناسان و مقام‌های آمریکایی وضعیت هشدار می‌تواند در واکنش به وقایع اخیر در ایران و آتش‌سوزی‌ها و انفجارهای مشکوک در چندین نقطه از این کشور، به‌ویژه در سایت هسته‌ای نطنز باشد. ایران تا کنون توضیح روشنی درباره این وقایع نداده است.

#اطلاعات_سپاه در #مشهد تعدادی از معترضان را بازداشت کرد

روابط عمومی سپاه پاسداران خراسان رضوی صبح جمعه ۲۷ تیر با انتشار اطلاعیه‌‌ای اعلام کرد اطلاعات سپاه تعدادی از شهروندان را که با فراخوان‌هایی مردم را به برگزاری تجمعات و اعتراضات خیابانی دعوت می‌کردند بازداشت کرده است. روابط عمومی سپاه پاسداران ادعا می‌کند که بازداشتی‌ها با «شبکه‌های ضد انقلاب» و «گروه‌های معاند» در ارتباط بودند. پرونده‌سازی در بدو بازداشت که پیش از این هم سابقه داشته است. نیروهای یگان ویژه از شامگاه پنج‌شنبه در مناطقی از شهر مشهد از جمله بلوار سجاد این شهر مستقر شده‌اند. همزمان با آغاز اعتراضات در بهبهان در استان خوزستان، در ارومیه و اصفهان هم جو امنیتی حاکم است. در شیراز هم عده‌ای بازداشت شده‌‌اند.