ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«ارز ترجیحی را حذف کنیم مرغ کیلویی ۸۰ هزار تومان و گوشت ۳۰۰ هزارتومان خواهد شد»

جلال محمودزاده، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: «دولت در شرایطی برای حذف ارز ترجیحی خیز برداشته است که با کمبودهایی در ذخایر استراتژیک کشور روبه رو هستیم و تبعات حذف ارز ترجیحی هم نه با ۲۰۰ هزار تومان یارانه بلکه با یک میلیون تومان هم جبران نخواهد شد.» این نماینده مجلس درباره وضعیت کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۱، گفت: «در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ وضعیت از نظر تامین نهاده‌ها خوب نبود؛ بحث حذف ارز ترجیحی مطرح شد و علیرغم این که ارز ترجیحی هنوز حذف نشده بود ولی اثرات روانی این موضوع بر قیمت نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی اثر گذاشت و در نهایت باعث شد که نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی گران‌تر به دست مردم برسد.» او در ادامه افزود: «تامین ذرت، سویا و نهاده‌های دامی هم روسیه و اوکراین بودند که با توجه به وقوع جنگ بین دو کشور، نتوانستند نیازمان را تامین کنند و کالاها و ذخایر استراتژیکمان به اندازه‌ای نبود که جوابگوی نیاز کشور باشد...چون ذخایر استراتژیکمان درحال تمام شدن است و نمی‌توانیم جایگزین کنیم مطمئنا در ۱۴۰۱ با توجه به ضعف‌هایی که در مدیریت بازار وجود دارد با کمبود شدید نهاده‌ها و کالای اساسی و افزایش قیمت کالاهایی مثل روغن، شکر و برنج روبه رو خواهیم شد.» عضو کمیسیون کشاورزی مجلس پیش‌بینی کرد که با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و کمبود ذاخیر استراتژیک، «قیمت گوشت مرغ حدودا کیلویی ۸۰ هزارتومان می‌شود و پیش بینی درباره گوشت قرمز ۳۰۰ هزار تومان است و قیمت نهاده‌های دامی هم دو برابر خواهد شد».

ساعت کاری ادارات در ایران به دوران قبل از کرونا بازگشت

سخنگوی ستاد ملی کرونا اعلام کرده که ساعات کاری ادارات به شرایط پیش از اوج گیری بیماری کرونا برگشته و مدارس و دانشگاه‌ها از ۱۴ فروردین حضوری خواهند بود. عباس شیراوژن، این مصوبات جلسه ششم فروردین ستاد ملی کرونا را در توییتر خود اعلام کرده است. او در عین حال گفته:«عادی انگاری نشود؛ کرونا تمام نشده است اما کار، آموزش، تحصیل و زندگی پر شورتر و با نشاط‌تر از گذشته دنبال می‌شود.» در شبانه‌روز گذشته ۵۴ نفر در ایران بر اثر کرونا جان باخته‌اند.