ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۹۰۰ #کارگر کارخانه #کیان_تایر در آستانه #بیکاری قرار دارند

اعلام ورشکستگی کارخانه کیان تایر از سوی سهامدار اصلی آن، کارخانه را در معرض تعطیلی قرار داده و ۹۰۰ کارگر این کارخانه با خطر بیکاری روبه‌رو شده‌اند. کارخانه کیان تایر که سازنده لاستیک‌ خودروهای سبک و سنگین است، در نزدیکی اسلامشهر قرار دارد. از چند ماه قبل مشکلات مدیریتی آن سبب وقفه در تولید و تعویق پرداخت دستمزد کارگران شده است. به گفته‌ی کارگران، سهامدار اصلی شرکت ۱۲ سال پس از سلب مسئولیت از او، با طرح شکایتی در قوه قضائیه اعلام ورشکستگی کرده است. کارگران کارخانه در روزهای پایانی مهرماه با درخواست پرداخت مطالبات معوقه، تامین مواد اولیه برای راه‌اندازی تولید و تامین امنیت شغلی خود دست به اعتصاب زدند. رئیس دادگستری اسلامشهر روز ۲۹ مهر در جمع کارگران اعتصابی به آن‌ها چنین وعده داد: «پرداخت حقوق و مزایای کارگران زحمتکش این شرکت، تامین مواد اولیه فعالیت این مجموعه، جلوگیری از تعدیل حتی یک نیروی کار و در نهایت پرداخت بدهی‌های این شرکت از جمله مواردی است که مورد تاکید و توجه فرمانداری و مجموعه قضائی شهرستان است» کارخانه کیان تایر در میانه دهه ۸۰ به بخش خصوصی واگذار شد. خط تولید توسط ۱۲۰۰ کارگر این کارخانه در سه شیفت کاری جریان داشت، اما مشکلات ایجاد شده پس از واگذاری سبب شد وزارت صنایع چند سال بعد مسئولیت اداره کارخانه را به «هیات حمایت از صنایع» واگذار کند. بخش اعظم کارگران کارخانه ۲۰ سال سابقه کار دارند. کارگران خواستار تعیین تکلیف کارخانه توسط دولت و قوه قضائیه و تامین امنیت شغلی خود هستند.

#محمدباقر_قالیباف به #کرونا مبتلا و قرنطینه شد

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به کووید-۱۹ مبتلا و به گفته خودش قرنطینه شده است. او بامداد چهارشنبه هفتم آبان در توییتر نوشت: «یکی از همکاران دفترم به کرونا مبتلا شد، نیمه‌شب پاسخ تست بنده هم اعلام و کرونا مثبت شد». و « در حال حاضر در قرنطینه هستم». قالیباف چندی قبل در شرایطی که شمار بیماران مبتلا به کرونا در ایران رو به افزایش بود بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مراکز بستری و درمان این بیماران رفت. این اقدام او انتقاد حامیان دولت حسن روحانی را برانگیخت و رئیس دولت جلسه سران قوا را به دلیل احتمال انتقال ویروس کرونا لغو کرد.