ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ورود سپاه به روند امدادرسانی در گیلان و مازندران

فرمانده سپاه پاسداران، دستور اعزام نیروهای سپاه و بسیج را برای امدادرسانی به استان‌های برف‌زده شمالی صادر کرده است. ۱۸ گردان در گیلان و ۱۲ گردان در مازندران عمیات امدادی را برعهده گرفته‌اند.

علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران ایران، دستور اعزام نیروهای سپاه و بسیج را برای امدادرسانی به استان‌های برف‌زده گیلان و مازندران صادر کرده است.

به گفته رمضان شریف، مسئول روابط عمومی کل سپاه، تاکنون ۱۸ گردان در استان گیلان و ۱۲ گردان نیروی انسانی در استان مازندران کار امدادرسانی به مردم و کمک به دستگاه های مسئول را برعهده گرفته‌اند.

شریف تاکید کرد که ۷۰ دستگاه مهندسی مانند لودر در اختیار مجموعه های امدادرسان و ۱۸۰ دستگاه خودرو کمک‌دار برای ارسال مایحتاج به مردم منطقه از سوی سپاه مشغول فعالیت هستند.

رمضا شریف گفته که سپاه مازندران پیش از این و با همکاری شرکت گاز ۴۰ نفر از بسیجیان را در حوزه بحران گاز آموزش داده که آنها در حال فعالیت برای رفع قطع گاز در مناطق بحرانی هستند.

مسئول روابط عمومی سپاه افزوده که نیروی هوافضای سپاه برای پشتیبانی هوایی جهت رفع نیازهای احتمالی سپاه‌های استانی و ستاد بحران آمادگی دارد..

دستور روحانی به سه وزارتخانه

حسن روحانی نیز طی دستوری به وزیران کشور، نیرو و راه و شهرسازی از آنها خواسته تا اقدامات لازم را برای تامین آب، برق و وسایل گرمایشی مردم و تسریع در کمک رسانی به روستاها و باز کردن جاده‌ها انجام دهند.

این در حالی است که قاسم احمدی لاشکی، دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران روز دوشنبه٬ ۱۴ بهمن‌ماه گفت: «روستاهای غرب استان مازندران و بسیاری از شهرها در این منطقه با مشکل قطع آب و برق مواجهند و در وضعیت بحرانی به سر می‌برند.».

به گفته وی آب و برق «حدود ۱۴۰ تا ۱۵۰ روستا» در استان مازندران قطع شده است. استاندار مازندران نیز عنوان کرده که برق حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر قطع شده است.

مدیر عامل شرکت گاز منطقه‌ای مازندران به خبرگزاری مهر گفته است که با توجه به قطعی و افت گاز در برخی از مناطق مازندران٬ گاز واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی٬ تجاری٬ کارخانجات و سی‌ان‌جی این استان قطع شده است.

خبرگزاری فارس می‌نویسد که مردم نوشهر به آب، آرد و نان نیاز فوری دارند. رفت و آمد در چالوس و نوشهر تنها با خودروهای سنگین میسر است و مردم دو روز است از آب و برق محروم هستند.

سازمان هواشناسی ایران می‌گوید که بارش برف در گیلان و مازندران تا چهارشنبه ادامه خواهد داشت و بر ارتفاع برف در مناطق کوهستانی افزوده خواهد شد.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.